Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Ak si niekedy videl Pána prsteňov, asi veľmi dobre vieš, ako vyzerá hobití domček. Možno si sa už aj sám niekedy zamyslel nad tým, ako by sa tam asi bývalo. Keďže v dnešnej dobe je už možné takmer všetko, aj takýto zážitok si už môžeš vyskúšať na vlastnej koži.

Profimedia

Ubytovanie za rozumnú cenu

Toto ubytovanie ponúka kemping Geversduin, ktorý je vzdialený štyridsať kilometrov od Amsterdamu. Príbytok, ktorého tvorcovia sa zrejme nechali inšpirovať známou trilógiou, umožňuje ubytovanie za skutočne rozumnú cenu. Prenajíma sa štyrom osobám od 72 eur na noc, čo vychádza na 18 eur za osobu.

Zastrešený trávnikom

Dom je postavený na kopci, nachádza sa v zalesnenej časti kempu a jeho strechu tvorí trávnik. Hobití domček je obklopený stromami, rovnako ako vo filme. Unikátny príbytok má aj vlastné WC, sprchu, štyri postele, podlahové kúrenie a je kompletne zariadený nábytkom. Má dokonca aj wifi pripojenie. Na vytvorenie tej správnej atmosféry sú na stenách nápisy v elfskom jazyku.

Profimedia

Zmestia sa tam štyria ľudia

Hobití bytík je prispôsobený pre štyroch ľudí, ideálne pre štvorčlennú rodinu – dve deti a dvoch dospelých. Príbytok sa nachádza aj v atraktívnej lokalite, v jeho blízkosti je pláž a samotný kemping ponúka aj niekoľko atrakcií, ako napríklad jazdu na poníkoch.

Profimedia
Profimedia
Profimedia

 

Nie sú jediní

Holanďania nie sú však jediní, ktorí ponúkajú zážitkové ubytovanie na štýl Pána prsteňov. Imitácie hobitovských príbytkov sa nachádzajú aj v iných kútoch sveta, ako napríklad v Anglicku, v Izraeli, či u našich susedov v Poľsku.

Pivničky pripomínajúce hobitie domčeky sa vyskytujú dokonca aj na Slovensku, a to v Liptovskej Tepličke. Neslúžia však na ubytovanie, ale na uskladňovanie zemiakov. Pohľad na ne je však priam rozprávkový.

Profimedia

Zdroj: Profimedia


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.