Hobití domček blízko Amsterdamu pripomína príbytok z kultovej trilógie Pán prsteňov

Do rozprávkového príbytku sa zmestia štyri osoby.

Zdroj: Shutterstock

Ak si niekedy videl Pána prsteňov, asi veľmi dobre vieš, ako vyzerá hobití domček. Možno si sa už aj sám niekedy zamyslel nad tým, ako by sa tam asi bývalo. Keďže v dnešnej dobe je už možné takmer všetko, aj takýto zážitok si už môžeš vyskúšať na vlastnej koži.

Profimedia

Ubytovanie za rozumnú cenu

Toto ubytovanie ponúka kemping Geversduin, ktorý je vzdialený štyridsať kilometrov od Amsterdamu. Príbytok, ktorého tvorcovia sa zrejme nechali inšpirovať známou trilógiou, umožňuje ubytovanie za skutočne rozumnú cenu. Prenajíma sa štyrom osobám od 72 eur na noc, čo vychádza na 18 eur za osobu.

Zastrešený trávnikom

Dom je postavený na kopci, nachádza sa v zalesnenej časti kempu a jeho strechu tvorí trávnik. Hobití domček je obklopený stromami, rovnako ako vo filme. Unikátny príbytok má aj vlastné WC, sprchu, štyri postele, podlahové kúrenie a je kompletne zariadený nábytkom. Má dokonca aj wifi pripojenie. Na vytvorenie tej správnej atmosféry sú na stenách nápisy v elfskom jazyku.

Profimedia

Zmestia sa tam štyria ľudia

Hobití bytík je prispôsobený pre štyroch ľudí, ideálne pre štvorčlennú rodinu – dve deti a dvoch dospelých. Príbytok sa nachádza aj v atraktívnej lokalite, v jeho blízkosti je pláž a samotný kemping ponúka aj niekoľko atrakcií, ako napríklad jazdu na poníkoch.

Profimedia
Profimedia
Profimedia

 

Nie sú jediní

Holanďania nie sú však jediní, ktorí ponúkajú zážitkové ubytovanie na štýl Pána prsteňov. Imitácie hobitovských príbytkov sa nachádzajú aj v iných kútoch sveta, ako napríklad v Anglicku, v Izraeli, či u našich susedov v Poľsku.

Pivničky pripomínajúce hobitie domčeky sa vyskytujú dokonca aj na Slovensku, a to v Liptovskej Tepličke. Neslúžia však na ubytovanie, ale na uskladňovanie zemiakov. Pohľad na ne je však priam rozprávkový.

Profimedia

Zdroj: Profimedia

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tweety o letiskách a lietadlách, na ktorých sa zasmeje každý vášnivý cestovateľ

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME