Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Hodnota trhu kryptomien za jeden deň klesla o 130 miliárd dolárov

Investori vypredávajú riskantné aktíva, keďže sa pripravujú na prísnejšiu menovú politiku amerického Federálneho rezervného systému.


Trh kryptomien stratil približne 130 miliárd dolárov zo svojej hodnoty za uplynulých 24 hodín, keďže pokračuje výpredaj hlavných digitálnych mien. Bitcoin si podľa údajov spoločnosti Coin Metrics odpísal zhruba štyri percentá a klesol na 33 755,57 dolára za kus. Digitálna mena ether sa prepadla o sedem percent na 2 239,08 dolára za kus. Informuje o tom portál cnbc.com.

Pohyby kryptomien kopírujú vývoj na akciovom trhu, ktorý oslabuje od začiatku tohto roka. Investori vypredávajú riskantné aktíva, napríklad technologické akcie, keďže sa pripravujú na prísnejšiu menovú politiku amerického Federálneho rezervného systému (Fed) a na vyššie úrokové sadzby.

Zástancovia bitcoinu často tvrdia, že digitálna mena je poistkou voči inflácii, ale táto teória sa zatiaľ neosvedčila. Vplyv na kryptomeny v poslednom období má aj to, že investori skúmajú dosahy ďalšej regulácie ich trhu. Napríklad ruská centrálna banka minulý týždeň navrhla zákaz používania a ťažby kryptomien.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť