Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Hokejisti pokračujú v príprave na MS 2022 zápasmi proti Nemcom

Slovenskí hokejisti nastúpia proti Nemecku v Drážďanoch v piatok a v sobotu.


Slovenská hokejová reprezentácia absolvuje v nemeckých Drážďanoch druhú časť prípravy na MS 2022 vo Fínsku.

V piatok a v sobotu sa stretne s domácim Nemeckom. Hlavný tréner hokejistov SR Craig Ramsay má k dispozícii 25 hráčov, vrátane obrancu Mária Grmana. Dvadsaťpäťročný rodák z Topoľčian mal s mužstvom po operácii ruky pôvodne len trénovať. „S rukou je to celkom slušné, na 80 percent. Sem-tam cítim mierne bolesti, ale inak je to fajn a som pripravený pomôcť mužstvu,“ povedal hráč fínskeho klubu HPK Hämeenlinna pre oficiálny web SZĽH.

Slováci zatiaľ odohrali v príprave na blížiaci sa svetový šampionát dva duely proti Česku – v prvom zvíťazili 3:1, v druhom prehrali 3:4 po samostatných nájazdoch. Podľa útočníka Komety Brno Michala Krištofa nebudú stretnutia proti Nemcom o nič jednoduchšie. „Budú dobre korčuľovať. Myslím si, že lepšie ako Česi minulý týždeň a budú hrať fyzicky. Na to sa treba pripraviť,“ upozornil 28-ročný rodák z Nitry v rozhovore pre oficiálny web SZĽH.

Záverečnou časťou prípravy slovenských hokejistov na májové majstrovstvá sveta bude domáci turnaj Kaufland Cup 2022 v Žiline. Vo štvrtok 5. mája odohrajú súboj proti Nórsku a o dva dni neskôr si zmerajú sily s reprezentáciou Francúzska. Práve zápasom proti „krajine galského kohúta“ odštartujú Slováci tohtoročný šampionát v Tampere a v Helsinkách v piatok 13. mája.

Nominácia SR na prípravné zápasy proti Nemecku v Drážďanoch (29. a 30. apríla 2022):

Brankári: Patrik Rybár, Dominik Riečický, Matej Tomek

Obrancovia: Martin Bučko, Michal Ivan, Peter Čerešňák, Mário Grman, Ladislav Romančík, Patrik Koch, Dávid Mudrák, Mislav Rosandič, Adam Jánošík

Útočníci: Martin Faško-Rudáš, Andrej Kollár, Michal Krištof, Róbert Lantoši, Adam Liška, Pavol Regenda, Jakub Minárik, Miroslav Mucha, Kristián Pospíšil, Alex Tamáši, Marek Valach, Oliver Okuliar, Mário Lunter


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť