Oto
, Ota, Otto

Hokejisti zvíťazili v Drážďanoch nad Nemcami, rozhodli už v prvej tretine

Marek Valach a Michal Ivan si v piatok otvorili reprezentačný strelecký účet.

Slovenská hokejová reprezentácia v piatok dosiahla druhé víťazstvo v záverečnej časti príprave na májové majstrovstvá sveta vo Fínsku.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho v nemeckých Drážďanoch zdolali domácich Nemcov 3:1 a v 66. vzájomnom súboji zaznamenali 37. triumf. Slováci strelili všetky tri góly v prvej tretine a Nemcov zdolali v piatom z ostatných šiestich stretnutí. Odveta je na programe na rovnako mieste v sobotu o 17.00 h.

Slováci boli od úvodu stretnutia lepší a presadili sa aj pred súperovou bránkou. Otvárací gól duelu a svoj prvý v piatom reprezentačnom zápase strelil v piatej minúte Marek Valach, ktorý dorazil za nemeckého gólmana Mirka Pantkowského strelu Olivera Okuliara.

Domáci brankár predviedol neistý zákrok aj v 13. minúte po zakončení Michala Krištofa – puk mu prešiel pomedzi betóny a Adam Liška ho pohotovo poslal do bránky. Jeho ôsmy gól v 41. dueli v drese Slovenska znamenal vedenie 2:0.

Rozhodcovia síce ešte skúmali na videozázname kontakt Roberta Lantošiho s Pantkowským, ale gól po porade uznali. O 54 sekúnd neskôr bol náskok slovenského výberu už trojgólový, presnou strelou z ľavého kruhu do hornej časti bránky sa prezentoval Michal Ivan. Bol to jeho premiérový presný zásah v 11. zápase v reprezentácii.

TASR

Na prelome prvej a druhej tretiny hrali Slováci presilovku, v nej však inkasovali jediný gól v zápase, Matej Tomek po šanci domácich nemal puk v moci a kým prišiel hvizd rozhodcu, Alexander Ehl ho stihol dostať do slovenskej bránky. Nemci po strelenom góle ožili a v druhej tretine boli aktívnejší. Tomek mal veľa práce, ale podržal svoj tím. V tretej dvadsaťminútovke síce skóroval aj Okuliar, no jeho zásah rozhodcovia neuznali pre hru s vysokou hokejkou. Za najlepších hráčov duelu vyhlásili slovenského kapitána Petra Čerešňáka a z domácich hráčov Tobiasa Edera.

Po troch aprílových prípravných zápasoch majú Slováci bilanciu dva triumfy a jedna prehra. Po spomenutej sobotňajšej odvete v Drážďanoch ešte slovenský tím absolvuje pred MS dva zápasy, v Žiline si v úvode mája zmeria sily s výbermi Francúzska a Nórska. Svetový šampionát vo Fínsku je naplánovaný na 13. až 29. mája.