Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Hokejový zápas trval neuveriteľných 261 hodín. Hráčov motivoval vznešený cieľ

Kanaďania týmto úctyhodným výkonom pomohli deťom.


Čas a hokej. Vzťah týchto dvoch pojmov sa spája s mnohými záhadami. Tou najznámejšou je relativita času počas presiloviek – čas sa zrýchľuje, keď powerplay hrajú naši, ak však hrajú v oslabení, každá sekunda trvá dvojnásobne dlhšie ako zvyčajne.

Novou záhadou z tejto oblasti je správa o hokejovom zápase, ktorý trval 261 hodín, uvádza UPI. Kto, ako a prečo dokázal odohrať takýto náročný duel? Stálo to vôbec za to? Štyridsiatka Kanaďanov ti bude prisahať, že každá jedna sekunda stála za to.

Hokejový maratón

Na ľade v Chestermere Recreation Centre v kanadskej provincii Alberta sa v posledný marcový deň proti sebe postavili dva hokejové tímy. Ich vzájomný zápas sa však skončil až 11. apríla a celkovo trval rekordných 261 hodín.

Takéto dlhé trvanie duelu nebolo výsledkom pokazenej časomiery alebo neschopnosti rozhodcu, ale išlo o cielenú (a úspešnú!) snahu prekonať svetový rekord. Hráči z Alberty prekonali doterajší rekord 252 hodín a zapísali sa tak do Guinnessovej knihy.

Najdlhší hokejový zápas v histórii sa neodohral len ako zábavná atrakcia. Myšlienka vznikla v snahe pomôcť deťom, ktoré to naozaj potrebujú. Hockey Marathon for the Kids vyzbieral od hokejových fanúšikov 850-tisíc dolárov, ktoré poputovali na účet kliniky pre detských onkologických pacientov.

Neskutočná záťaž

Ako zrejme každý tuší, niekoľkodňový hokejový zápas predstavoval extrémnu záťaž pre zúčastnených hráčov. Jeden z organizátorov sa vyjadril, že počas hokejového maratónu „chlapi objavili časti tela, o ktorých ani nevedeli, že ich majú“.

Tímy nazvané Hope a Cure boli tvorené dvadsiatimi hokejistami a ich nasadenie si určite vyžadovalo výborný manažment striedania. Pre porovnanie – 261 hodín nemá ďaleko od času, ktorý strávi na ľade priemerný hráč NHL za celú sezónu.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.