Hollywood plánuje nasadiť mŕtvych hercov. Prvým na rade je legendárny James Dean

Troška úchylné, nie?

Zdroj: wikimedia/flickr

Hovorí sa, že vďaka svojej sláve žijú hollywoodske hviezdy naveky. Dnes vidíme, že veci naberajú nový význam a podľa Vanity Fair najlepším hercom strieborného plátna hrozí, že nenájdu odpočinok ani dlhé roky po svojej smrti.

Čo majú spoločné filmové novinky Terminator: Dark Fate, Gemini Man alebo The Irishman? Všetky z nich používajú trikovú technológiu omladzovania, vďaka ktorej môžu herci vyzerať aj o niekoľko dekád mladšie.

Rogue One (2016) zašiel ešte ďalej a diváci mali možnosť vidieť v akcii mŕtveho herca. Herec Peter Cushing si vďaka pokročilému CGI zopakoval rolu Tarkina 22 rokov po svojej smrti.

To, čo vyzeralo ako neobyčajný experiment, sa možno čoskoro stane bežnou praxou. Produkčná spoločnosť Magic City Films oznámila, že získala práva na podobu amerického herca Jamesa Deana, ktorý nie je medzi živými už niekoľko desaťročí. Digitálny Dean by mal stvárniť jednu z hlavných postáv pripravovaného filmu Finding Jack, odohrávajúceho sa počas vojny vo Vietname.

James Dean sa narodil v roku 1931 v Indiane. Najvýznamnejšie úlohy stvárnil vo filmoch Na východ od raja, Rebel bez príčiny a Gigant. Predovšetkým druhý menovaný film spravil z rebelantského Deana idol všetkých mladých a nezabudnuteľnú ikonu.

Hviezdnu dráhu Jamesa Deana prerušila jeho tragická smrť počas autonehody v roku 1955. V priebehu svojej filmovej kariéry, trvajúcej len dva roky, bol dvakrát nominovaný na Oscara a svojimi výkonmi sa zapísal do dejín kinematografie.

View this post on Instagram

— james in nyc 🏙

A post shared by 𝙟𝙖𝙢𝙚𝙨 𝙙𝙚𝙖𝙣 (@deansdaydream) on

Prečo sa vo filme objaví práve James? Režisér Anton Ernst to vysvetlil tak, že po „mesiacoch výskumu“ prišli na to, že „extrémne komplexnú“ postavu Rogana dokáže stvárniť jedine James Dean. Čiže sa nám snaží povedať, že zo všetkých žijúcich ľudí sa na rolu nehodil nikto a najlepšou voľbou je rekonštrukcia desaťročia mŕtveho herca.

Vraj mali problém nájsť mladého bieleho chlapíka, ktorý by sa danej úlohy vedel zhostiť. Ak sa v blízkej budúcnosti dočkáme ďalších oživených hercov, tak sa určite môžeme tešiť na záplavu podobných absurdných výhovoriek.

Zdroj: vanityfair.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Takto by vyzeral svet, v ktorom by mali aj muži menštruáciu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME