Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Hollywood smúti, táto hviezda prehrala boj s rakovinou. Stojí za úspešnými filmami Titanic a Avatar

Do filmového neba odišla ďalšia veľká osobnosť.


Vo veku 63 rokov zomrel oscarový producent Jon Landau, ktorý produkoval úspešné filmy Titanic a Avatar. Landau bol dlhoročným producentským partnerom režiséra Jamesa Camerona. Producent zomrel v piatok po 16 mesiacoch boja s rakovinou, píše web BBC.

Jeho sestra Tina potvrdila úmrtie na sociálnych sieťach a nazvala ho „najlepším bratom, o akom kedy dievča mohlo snívať“. „Moje srdce je zlomené, ale zároveň puká hrdosťou a vďačnosťou za jeho najneobyčajnejší život a za lásku a dary, ktoré dal mne – a všetkým, ktorí ho poznali alebo jeho filmy,“ napísala.

Landau viedol s Cameronom produkčnú spoločnosť Lightstorm Entertainment. Pre portál Deadline uviedol Cameron, že Landau bol „neoblomný, starostlivý, neúnavný, empatický a absolútne jedinečný“. „Produkoval skvelé filmy nie tým, že mal moc, ale že šíril radosť z filmovej tvorby,“ dodal Cameron.

Landau bol synom hollywoodskych producentov Elyho a Edie Landauovcov a istý čas bol výkonným riaditeľom filmovej produkčnej spoločnosti 20th Century Fox, pričom dohliadal na filmy ako Posledný Mohykán či Smrtonosná pasca 2.

Herečka Zoe Saldaña, ktorá hrala v oboch dieloch série Avatar, napísala na Instagrame: „Tvoja múdrosť a podpora formovala mnohých z nás spôsobom, za ktorý ti budeme vždy vďační.“

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.