Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita

Hongkonskú loď uviaznutú v Suezskom prieplave sa podarilo vyslobodiť

Loď Sin Chaj Tchung 23 s dĺžkou 190 metrov uviazla pri severnom ústí Suezského prieplavu.


V egyptskom Suezskom prieplave vo štvrtok uviazla hongkonská nákladná loď a nakrátko tam zablokovala lodnú dopravu. Miestne úrady však neskôr potvrdili, že sa im podarilo plavidlo opäť uvoľniť. TASR správu prevzala z agentúr AP a Reuters.

Loď Sin Chaj Tchung 23 s dĺžkou 190 metrov uviazla pri severnom ústí Suezského prieplavu. Spoločnosť Leth Agencies, ktorá riadi dopravu v tejto vodnej tepne potvrdila informáciu, že približne dve hodiny po uviaznutí sa plavidlo podarilo vyslobodiť za pomoci remorkérov.

Profimedia

Egyptské úrady uviaznutie lode plaviacej sa pod hongkonskou vlajkou však bezprostredne nepotvrdili a nebolo ani jasné, ako tento incident ovplyvnil dopravu medzi Červeným a Stredozemným morom. Údaje sledovania polohy lodí však ukázali, že v čase, keď sa incident odohral, sa v blízkosti uviaznutej lode nenachádzali žiadne pohybujúce sa plavidlá. Úrady zároveň vyhlásili, že „premávka v prieplave sa obnoví ihneď, ako bude plavidlo úplne odtiahnuté“.

Agentúra Reuters pripomína, že cez Suezský prieplav prechádza približne 12 percent z celkového svetového obchodu. V marci 2021 v prieplave uviazla kontajnerová loď Ever Given, ktorú sa podarilo vyslobodiť až po šiestich dňoch. Doprava v oboch smeroch bola vtedy pozastavená, čo závažným spôsobom ovplyvnilo svetový obchod.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje