Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka
Zdroj: ©Profimedia

Horkýže Slíže, Paľo Habera či Kandráčovci. Koľko si za koncert pýtajú slovenskí hudobníci?

Niektorí chcú tisíce, iní takmer stotisíc eur.

Leto je v plnom prúde a festivalová sezóna tiež. Určite aj teba zaujíma, koľko si berú niektoré z najžiadanejších slovenských kapiel a interpretov na Slovensku za svoje vystúpenie. Kapely, speváci a speváčky. Kto z nich je najdrahší? Jeden z hudobných promotérov nám prezradil sumy, ktoré v niektorých prípadoch rozhodne nie sú malé.

Najväčšie festivalové lákadlá

Horkýže slíže – Túto kapelu netreba nikomu bližšie predstavovať, pretože ich pozná úplne každý. Patria medzi najobsadzovanejšiu skupinu na festivaloch. Párty, stanovačka alebo v krčme po záverečnej, Horkýže Slíže v playliste nemôžu chýbať. Síce len z mobilu alebo na gitare pri ohni, ale za originál by si zaplatil 7000 eur. Ty brďo, fakt? Ti vravím… No, ty koky!

IMT Smile – Zoskupenie okolo bratov Táslerovcov, ale predovšetkým Ivana, patrí medzi to najlepšie, čo u nás máme. IMT Smile v unikátnom projekte spolu s Lúčnicou dokázali vypredávať najväčšie slovenské haly. Ak by horela hora a v nej hral Ivan a jeho kapela, bol by to požiar minimálne za 12 000 až 14 000 eur.

Koľko si za koncert pýtajú slovenskí hudobníci?
Shutterstock

Inekafe – Partia okolo frontmana Vratka Rohoňa sa po niekoľkých rokoch nečinnosti vrátila veľkým comebackom. Kluby v Bratislave, Košiciach, Prahe alebo Brne dokázali vypredať niekoľko dní po sebe. Hoci sa opäť viackrát zmenila zostava, Vratko je tam stále. Keď včera bola tma, tak dnes príde ráno a Inekafe nestojí málo – 5000 eur.

Desmod – Nedávno bolo okolo nich veľmi rušno, pretože v kapele nastal rozkol. Z jedného Desmodu sú dva, ale ten pravý je podľa fanúšikov iba jeden. A to ten, v ktorom ostal spevák Kuly. Istý čas ho bolo vidno viac na televíznych obrazovkách ako na koncertných pódiách, ale už sa vraj polepšil a s tým jediným a pravým Desmodom aktívne vystupujú. Aj keď Kuly je, aký je a možno má chýb milión, svoj hlas a novú partiu okolo seba si cení na 7000 eur.

Právnici sa podelili o historky s klientami, ktorí im akosi zabudli povedať celú pravdu

Odporúčame prečítať:

Právnici sa podelili o historky s klientmi, ktorí im akosi zabudli povedať celú pravdu

Ostatné kapely

Medzi festivalové stálice patria určite Smola a Hrušky. S cenou 3000 eur ide o najdrahšie ovocie u nás. O tisícku viac chcú Helenine oči, ktoré zo spomenutých kapiel vyrástli v posledných rokoch najviac. Za 4000 eur veru kameň na kameni nezostane. Určite treba spomenúť Gladiátor, ktorí síce začínali pôvodne ako trashmetaloví vlasáči z Nitry, dnes vám však za 5000 eur zahrajú svoju oveľa mäkšiu rádiovú tvorbu.

Hex v roku 2019 tragicky opustil spevák a gitarista Ďuďo, no zdá sa, že ho úspešne nahradil moderátor a dnes už aj spevák Šarkan. Zrejme to funguje, a preto si stále môžu vypýtať 6000 eur. Ďalej si napríklad taký Peter Bič Projekt účtuje 4500 eur a kapela AYA, ktorá spieva o malom princovi, 3000 eur.

Na ľudovú nôtu

Osobitnou kategóriou sú umelci, pri ktorých si chcete zatrsať na ľudovú nôtu. Arzén zo severu Slovenska vás ozbíjajú o 2500 eur, Hrdza z východu o 3500 eur. Nesmieme zabudnúť na tie dve najväčšie zoskupenia – Kollárovci a Kandráčovci. Obe vám zanôtia svoju verziu piesne Hej, sokoly!, avšak každá za iný honorár. Prví menovaní za 8000 až 10 000 eur, druhí za 12 000 eur.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť