Horor It 2 podľa Stephena Kinga dorazí do našich kín už tento rok. Čo všetko o ňom vieme?

Druhý diel úspešného hitu z roku 2017 patrí medzi fanúšikmi hororu medzi najočakávanejšie tituly.

Adaptácia legendárneho hororového románu To od Stephena Kinga si to do našich kín namierila v roku 2017. Presnejšie povedané, len jej prvá časť. Fanúšikovia knihy totiž vedia, že jej príbeh sa odohráva v dvoch časových líniách.

V knihe ide o roky 1957/1958, kedy sa odohráva dej z detstva hlavných hrdinov a druhou líniou sú roky 1984/1985, kedy sa s hrdinami stretávame už ako s dospelými. Vo filme boli tieto roky aktualizované tak, aby sme sa v druhej časti ocitli v súčasnosti. Prvý diel sa tak odohrával v rokoch 1988/1989.

V čase nakrúcania pritom nebolo vôbec isté, že dvojka naozaj vznikne. Štúdio Warner Bros. sa totiž obávalo, či dokáže R-kový horor pritiahnuť do kín dostatok divákov. Ako však všetci vieme, dopadlo to fantasticky a z filmu To sa vykľul obrovský hit.

Nielenže sa páčil divákom, ale spokojní boli aj kritici. Druhý diel s názvom To: Kapitola 2 dorazí do našich kín už tento rok. Čo všetko v ňom vlastne uvidíme? Na to sa spoločne pozrieme práve v tomto článku.

Warner Bros.

Druhý diel sa bude odohrávať 27 rokov po udalostiach jednotky. Opäť sa na scénu vrátia všetci členovia Losers Club, tentokrát už ako dospelí ľudia s vlastnými a nezriedka ťažkými životmi. V závere prvého dielu sme mohli vidieť, ako sa každý z nich vydal svojou cestou. Zároveň prisahali, že ak sa vraždiaci Pennywise vráti, vrátia sa aj oni a záhadné monštrum zničia raz a navždy.

Pennywise sa napokon skutočne vráti, a to pri brutálnej vražde mladého homosexuála Adriana Mellona (zahrá si ho Xavier Dolan), ktorý sa stane prvou klaunovou obeťou. Práve tento incident v mestečku Derry opäť odštartuje sériu krvavých udalostí. V mestečku z pôvodných hrdinov ostal len Mike Hanlon a bude to práve on, kto do Derry opäť zavolá svojich dávnych priateľov.

Podľa slov režiséra Andyho Muschiettiho by mal byť dospelý Mike závislý na drogách. Práve nimi chce prebiť desivé spomienky na traumatické leto roku 1989. Mike bude zároveň ten, kto za celé tie roky systematicky študoval históriu Derry a snažil sa dopátrať, čo je vlastne záhadný Pennywise zač.

V jednotke sme zatiaľ nedostali žiadne vysvetlenia o jeho pôvode (snáď okrem drobných náznakov), ale to by sa malo zmeniť práve v druhej časti. Podľa všetkého by mal príbeh obsahovať aj viacero mytologických prvkov z knižnej predlohy.

Bude nepochybne zaujímavé vidieť, či sa tvorcom podarí udržať tú jedinečnú chémiu medzi hlavnými hrdinami. Predsa len, tá bola významným hnacím motorom prvého dielu. Pokiaľ ste však smutní, že detských (teda vlastne už tínedžerských) hercov na plátne neuvidíte, tak nezúfajte.

Podľa slov tvorcov bude To: Kapitola 2 obsahovať viacero flashbackov, a to aj vrátane scén, ktoré sme doteraz nemali možnosť vidieť.

Čo sa hercov týka, tak dospelých členov Losers Club si zahrajú James McAvoy (Bill Denbrough), Jay Ryan (Ben Hanscom), Jessica Chastain (Beverly Marsh), Bill Hader (Richie Tozier), Isaiah Mustafa (Mike Hanlon), James Ransone (Eddie Kaspbrak) a Andy Bean (Stanley Uris).

Ako sme už povedali, vo flashbackoch uvidíme aj všetkých tínedžerských hercov z jednotky, teda Jaedena Lieberhera (Bill Denbrough), Jeremyho Raya Taylora (Ben Hanscom), Sophiu Lillis (Beverly Marsh), Finna Wolfharda (Richie Tozier), Chosena Jacobsa (Mike Hanlon), Jacka Dylana Grazera (Eddie Kaspbrak) a Wyatta Oleffa (Stanley Uris).

Záporáka Pennywisea si, samozrejme, opäť strihne Bill Skarsgård. V slovenských kinách si To: Kapitola 2 vychutnáme od 5. septembra 2019.

Warner Bros.

Titulná fotka: New Line Cinema

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
12
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nové meme si kladie otázku: Čo ak by sme používali 100% mozgu?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME