Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Horor zo sveta X-Men? A prečo nie? Do slovenských kín prichádza zaujímavo vyzerajúca novinka Noví mutanti. Režíroval ju Josh Boone (Na vine sú hviezdy) a predstaví nám v nej úplne nových hrdinov, nadaných najrôznejšími schopnosťami.

Konkrétne to bude Rahne Sinclair (Maisie Williams), Illyana Rasputin (Anya Taylor-Joy), Sam Guthrie (Charlie Heaton) a Roberto De costa (Henry Zaga). Títo mutanti sú násilne držaní v opustenej nemocnici, kde ich psychický stav skúma doktorka Cecilia Reyes (Alice Braga). Tá sa zároveň snaží mutantov naučiť ovládať ich schopnosti. Keď ale do nemocnice pribudne ďalšia mutantka – mladá Danielle Moonstar (Blu Hunt), rozpúta sa peklo. Halucináciami a desivými výjavmi to len začína.

Čoskoro si hlavní hrdinovia uvedomia, že budú musieť vybojovať súboj na život a na smrť s tajomným zlom. A najmä sami so sebou. Každý z nich si totiž v sebe nesie nejakých tých kostlivcov z minulosti a bude sa im musieť postaviť. To ale rozhodne nebude také jednoduché.

Okrem zmienených hercov vo filme uvidíme aj Colbi Gannett a Happyho Andersona. Noví mutanti pôsobia ako vcelku svieži náhľad na X-Men univerzum. Predsa len, horor sme tu ešte v kombinácii s ním nemali. Málokedy tiež vidíme, že by sa hororový žáner spájal so superhrdinskými komiksovkami. Josh Boone sa o to ale pokúsil a výsledok by vôbec nemusel byť márny.

Z traileru sa zdá, že nebude núdza o poriadne hustú temnú atmosféru, hlavní hrdinovia tiež vyzerajú zaujímavo (a hrajú ich výborní herci) a samotný príbeh má potenciál rozohrať poriadne intenzívnu hororovú show. Zdá sa tiež, že tentokrát sa môžeme tešiť na komornejší a menej epický príbeh, čo ale vôbec nevadí. Naopak, k žánru hororu sa to mimoriadne dobre hodí. Sme teda zvedaví, ako tento mix komiksovky a hororu dopadne.

Film si v kinách budeme môcť užiť už od 10. septembra 2020.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť