Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana
V spolupráci s Forum film

Hororová legenda Saw prichádza s novým dielom. Kritici lákajú na najlepší film ságy

Snímka si odbila premiéru 5. októbra.


Prvý diel hororovej série Saw si odbil premiéru v roku 2004, okamžite sa stal masívnym hitom a okrem iného tiež nakopol kariéru Jamesa Wana. Následne sme dostali viacero rôznorodých pokračovaní. Ako to už tak býva, po stránke kvality išlo o rozporuplné diela. Ako každá séria, aj Saw si zažil svoje vrcholy a pády. Séria je však stále živá, o čom svedčí aj novinka Saw X, ktorá práve vstupuje do našich kín.

Jigsaw sa vracia

Tvorcovia sa v novom filme rozhodli vrátiť ku koreňom. Príbeh sa odohráva medzi prvým a druhým dielom. Na plátne sa opäť objaví dobre známy John Kramer (Tobin Bell), ktorý sa vydáva do Mexika, aby podstúpil riskantný zákrok. Ten ho má vyliečiť zo smrteľnej formy rakoviny.

Keď ale zistí, že celý zákrok je podvod s cieľom obohatiť sa na tých najzraniteľnejších, opäť rozohrá svoju sadistickú hru. Podvodníkov tak čaká séria smrtiacich pascí, ktoré poriadne otestujú ich vôľu žiť.

Kvalitný horor?

Okrem Tobina Bella si vo filme zahrali aj Shawnee Smith, Synnøve Macody Lund, Steven Brand, Michael Beach, Renata Vaca, Paulette Hernandez či Octavio Hinojosa. O réžiu sa postaral Kevin Greutert (na celej sérii sa dlhodobo podieľa ako strihač a režíroval aj šiesty a siedmy diel).

Možno si v tejto chvíli hovoríš, či má séria hororovému fanúšikovi stále čo ponúknuť. Dobrou správou je, že sa tvorcovia rozhodli vrátiť k podstate a atmosfére prvých dielov. To by mohlo značiť, že sa dočkáme podobne intenzívneho zážitku.

Zahraniční kritici film už videli a vystavili mu veľmi pekné hodnotenie. Na stránke Rotten Tomatoes má snímka 83 % s ratingom 6,5/10. Chváli sa hlavne výkon Tobina Bella, brutalita aj technická stránka. Podľa viacerých recenzentov ide o najlepší Saw od prvého dielu. Fanúšikovia ságy by teda nemali dvakrát váhať. A zrejme by návštevu kina mali zvážiť aj tí, ktorí to s touto sériou už zabalili. Do kina si na Saw X môžeš zájsť už od 5. októbra.

kino program, slovenské kino, Saw X, horor, horory, filmová novinka, premiéra, kino premiéra
Forum film

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.