Hororové scény, ktoré sa odohrávajú počas slnečných dní, a aj tak z nich behá mráz po chrbte

Nie vždy treba strašidelné scény haliť do tmy.

Zdroj: Fox Atomic, New Line Cinema (úprava redakcie)

Do našich kín sa dostáva nový horor s názvom Slnovrat (premiéru si odbije 1. augusta). Druhý film Ariho Astera (Prekliate dedičstvo) zaujme už z traileru, keďže sa zdá, že tentokrát sa celý desivý príbeh bude odohrávať počas slnečných dní. A to je pri hororovom žánri pomerne nevídaná vec.

Napriek tomu však máme hneď niekoľko mrazivých scén z rôznych filmov (najmä hororov, ale nielen z nich), ktoré nepotrebujú tmu na to, aby ťa vydesili. Poďme si preklepnúť 10 z nich.

1. Nočná mora z Elm Street

Kultový horor Wesa Cravena z roku 1984 patrí k žánrovej klasike. Je nápaditý, režijne sebavedomý a hlavne poriadne desivý. Dôkazom je aj táto mrazivá scéna, ktorá sa odohráva počas slnečného dňa. Človek by si myslel, že hlavné postavy sú tým pádom v bezpečí. Opak je ale pravdou.

2. Halloween

Halloween je ďalším legendárnym hororom, ktorý položil základný kameň takzvaného slasheru (vyvražďovačiek). Režisér John Carpenter nám v ňom predstavil kultového zabijaka Michaela Myersa, ktorého postava divákom naháňala zimomriavky, kedykoľvek sa objavila na plátne. Výnimkou nie je ani táto scéna.

3. Zodiac

Zodiac síce nie je horor, ale napriek tomu ide o poriadne mrazivý kriminálny thriller (navyše podľa skutočnej udalosti). Jedna jeho scéna sa odohráva pri jazere Berryessa, pri ktorej si vrah vyčíhal svoje ďalšie obete a divákom svojho času poriadne pošramotila nervy.

4. The Wicker Man

Výborný sektársky horor The Wicker Man patrí k zaslúženej žánrovej klasike. Zdá sa, že spomínaný Ari Aster sa do veľkej miery pri svojom Slnovrate inšpiroval práve týmto britským kúskom. Mrazivá záverečná scéna je len jednou z mnohých podobných.

5. Nezvratný osud 2

Sľubne rozbehnutá hororová séria Nezvratný osud zrejme vyvrcholila hneď svojím druhým dielom. Práve v ňom sme sa dočkali poriadne drsnej a výborne natočenej úvodnej nehody na diaľnici. Podľa nášho názoru dokonca tromfla aj scénu s lietadlom z prvého dielu.

6. Texaský masaker motorovou pílou

Aj záver kultového Texaského masakra motorovou pílou už sám o sebe patrí k legendárnym. Útek hlavnej hrdinky pred psychopatickým maniakom Leatherfaceom sa pokojne mohol odohrať za svetla a nestratil nič zo svojej pôsobivosti. V remaku sme sa tejto scény dočkali počas noci a za dažďa, ale aj tak to nepomohlo. Originál je originál.

7. Čeľuste

Čeľuste sú skrátka klasikou, ktorú videl takmer každý. A pokiaľ ťa náhodou z nejakého dôvodu obišla, tak je dobré tento dlh splatiť. Steven Spielberg sa tu majstrovsky pohráva s imagináciou diváka a šponuje jeho nervy na maximum. Zlatisté pláže a nádherné more tak dostávajú úžasne zlovestný nádych.

8. O 28 týždňov

Pokračovanie hororu O 28 dní svojmu predchodcovi hanbu určite neurobilo. Zombie horor má vďaka schopnému režisérovi Juanovi Carlosovi Fresnadillovi skvelú drsnú atmosféru, ktorá vás pohltí a miestami aj poriadne znepokojí.

9. Session 9

Session 9 patrí tak trochu k polozabudnutým žánrovým klenotom, a je to veľká škoda. Príbeh niekoľkých pracovníkov, ktorí renovujú starú a schátranú psychiatrickú liečebňu, je mrazivý, temný a jeho finále (ale nielen to) sa odohráva počas dňa a pôsobí neuveriteľne mrazivo. Vzhľadom na to, že záver je, logicky, spoilerom, prikladáme v tomto prípade len trailer.

10. Vtáci

Známy horor Alfreda Hitchcocka obsahuje viacero kultových scén. Jednou z nich je, bezpochyby, aj zlietanie sa agresívnych vtákov priamo za chrbtom hlavnej hrdinky a následný útok na bezbranné deti. To všetko počas dňa. Vtáci sú dodnes ukážkou brilantného režisérskeho umu a stále dokážu našponovať nervy.

Mladšie ročníky filmu síce asi na chuť neprídu, to však nič nemení na tom, že ide o krásny kus filmárčiny.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Problémy kedysi vs. dnes. Výstižné ilustrácie zobrazujú, ako sa ľudstvo rokmi zmenilo

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME