Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena
Zdroj: ©Shutterstock

Horúcim dňom odzvonilo, je tu september. Čo by si ešte mal stihnúť pred začiatkom zimy?

Ako si užiť posledné teplé dni pred zimou?

Ako môžeš vidieť v kalendári a napovedá tomu aj predpoveď počasia, leto už pomaly, ale isto končí. Horúcich slnečných dní sme si tento rok užili naozaj neúrekom, takže oddych od prehriatych miest a neustálych slnečných lúčov padne celkom vhod.

September je mesiacom, keď si mnohí uvedomíme, že zima je už za dverami. Dni sa skracujú, teplota klesá a jesenná depresia sa pomaly, ale isto vkráda do našich životov. Nedaj sa však ovplyvniť. September prináša množstvo príležitostí na to, aby si si ešte naplno vychutnal posledné teplé dni. Tu je niekoľko tipov, čo stihnúť skôr, než príde sneh a mráz.

Piknik v prírode

V septembri môže byť počasie stále príjemné, čo je skvelou príležitosťou na to, aby si strávil ešte nejaký čas v prírode. Napríklad si môžeš zabaliť piknikový kôš a užiť si obed na čerstvom vzduchu. Dobrou voľbou sú aj vysokohorské túry, práve september je ideálnym mesiacom na návštevu našich veľhôr.

Ak už máš cestovania dosť, ale chceš sa s letom rozlúčiť, nie je nič krajšie ako teplé septembrové večery strávené pri ohníku. Opekačka jednoznačne patrí k letu a taká tá príjemná septembrová, pri ktorej si opečieš klobásku, započúvaš sa do hudby a budeš si len tak užívať skorú nočnú oblohu… no jedna báseň.

čo by si mal stihnúť pred začiatkom zimy, piknik v prírode
Shutterstock

Návšteva viníc

September je obdobím zberu hrozna, čo znamená, že vinári pracujú, čo im sily stačia. To ti ponúka príležitosť zúčastniť sa spoločenských akcií v podobe oberačiek či rôznych podobných slávností. Vyhľadaj najbližšiu vinársku oblasť, rezervuj si prehliadku, ochutnávku alebo si urob len prechádzku a nasávaj príjemnú atmosféru.

Ak nie si milovníkom vína, mnoho miest a obcí organizuje v septembri rôzne druhy kultúrnych festivalov, trhov alebo iných podujatí. To tiež môže byť príjemná rozlúčka s letom.

Zisťovali sme, ktorý miešaný drink majú Slováci najradšej. Toto je víťazná TOP 10-ka

Mohlo by ťa zaujímať:

Zisťovali sme, ktorý miešaný drink majú Slováci najradšej. Toto je víťazná TOP 10-ka

Práca v záhrade

Ak si na to počas leta nemal čas, ešte sa stíhaš povenovať svojej záhradke. Niektoré plodiny, ako napríklad šalát alebo reďkovka, rýchlo dozrievajú, takže ak ich zasadíš teraz v septembri, stihneš svoju úrodu zožať ešte skôr, ako prídu prvé mrazy.

Pred zimou však nezabudni svoju záhradu pripraviť. September je ideálnym časom na orezávanie stromov a kríkov, kompostovanie listov a vysádzanie cibuľovitých kvetov na nasledujúcu jar.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.