Utorok 24.5.2022
sk
Ela
, Vanesa
cz
Jana, Vanesa

Hot Wheels predstavili figúrku kaskadéra na vozíku na diaľkové ovládanie

Predlohou je veľmi skutočná a veľmi konkrétna osoba.


Medzi výrobcami hračiek v poslednej dobe panuje trend diverzity. Firmy sú presvedčené, že nových zákazníkov sa im podarí osloviť vďaka tomu, ak sa im postavičky budú čo najviac podobať. Vznikajú teda barbiny všetkých tvarov, farieb a veľkostí, niektoré dokonca s telesným postihnutím. Každý má miesto v spoločnosti a všetci sme niečím jedineční, znie hlavná myšlienka.

Je spoločnosť Hot Wheels, známa predovšetkým vďaka svojim autíčkam, firmou, od ktorej by si očakával, že príde s originálnym a výborným nápadom na poli diverzity? Američania to dokázali a predstavili figúrku kaskadéra na vozíku na diaľkové ovládanie.

Profimedia

Cool hračka

Figúrka na vozíku je vysoká 15 centimetrov a ovláda sa pomocou diaľkového ovládania. Hračka má zabudovanú batériu a je schopná dosiahnuť rýchlosť 10 km/h, vďaka čomu si všetky triky zachovávajú potrebnú dynamiku. Balenie obsahuje vozík s postavičkou, diaľkové ovládanie, nabíjací kábel, papierovú rampu, sadu samolepiek a plagát.

Profimedia

Ak si niekto myslí, že vozičkár-kaskadér je absurdná myšlienka, tak sa hrozne mýli. Pomerne nová športová disciplína, ktorá prenáša triky zo sveta BMX a skateboardingu do sveta vozičkárov, nesie názov WCMX a má mnohých fanúšikov. Jej zakladateľom je Američan Aaron Fotheringham, známy tiež ako Aaron Wheelz. Hračka od Hot Wheels vznikla v spolupráci s ním a figúrka je jeho podobizňou.

Profimedia

Odvážny nápad

Aaron je odkázaný na vozík už od svojich ôsmich rokov, odmietol sa však vzdať radosti z pohybu. Počas jednej z návštev skateparku, na ktorej sprevádzal svojho brata skejtera, sa Aaron skúsil spustiť na rampe (brat a otec s týmto nápadom prekvapivo súhlasili). Dopadlo to nad očakávania dobre a zrodila sa závislosť, ktorá Aarona priviedla k intenzívnemu tréningu.

Vďaka usilovnej práci a špecializovaným vozíčkom sa Aaronovi podarilo dosiahnuť mnohé úspechy – už ako 14-ročný zvládol backflip, neskôr sa stal hviezdou kaskadérskej šou Nitro Circus a vystúpil aj na otváracom ceremoniáli letnej paralympiády v roku 2016. Takto vyzerá priamo v akcii!

Aaron Wheelz sa vo svojej disciplíne stal legendou a vďaka jedinečnej zručnosti je obrovskou inšpiráciou (nielen) pre ľudí na vozíku.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť