Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Epický fantasy seriál Game of Thrones sa už síce skončil, ale to rozhodne neznamená, že sa tvorcovia rozhodli dať svetu, ktorý vytvoril George R. R. Martin, zbohom.

Filmári už totiž usilovne pracujú na prequelovom seriáli House of the Dragon. Príbeh sa bude odohrávať asi 300 rokov pred udalosťami Game of Thrones a trochu bližšie sa pozrie na rod Targaryenovcov, ktorí sa preslávili ako majstrovskí jazdci na drakoch. Prvá klapka padla minulý mesiac, na seriáli sa kreatívne podieľa aj samotný George R. R. Martin. Fanúšikovia jeho kníh by tak mali byť spokojní.

HBO

Koho uvidíme v hlavných úlohách?

Čo sa týka hercov, tak v hlavných rolách uvidíme napríklad Paddyho Considinea (Viserys I Targaryen), Oliviu Cooke (Alicent Hightower), Matta Smitha (Daemon Targaryen), Emmu D’Arcy (Rhaenyra Targaryen), Fabiena Frankela (Ser Criston Cole) či Rhysa Ifansa (Hand of the King). V zatiaľ nešpecifikovaných rolách sa objavia aj Eve Best a Sonoya Mizuno.

Režijne a scenáristicky na projekt dohliadajú Miguel Sapochnik a Ryan Condal. Prvá séria bude mať 10 epizód a jej premiéra je naplánovaná na rok 2022.

HBO
HBO

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť