Sobota 29.1.2022
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava
Zdroj: ©Shutterstock

Hovoriaci Krupa, Google prekladač statusov a nepodarený strih TA3. Aké perly priniesol november?

Takéto niečo si nečakal, však?

Predposledný mesiac tohto roku bol skutočne neobyčajný. Bolo ťažké vybrať len štyri najlepšie politické perly. Áno, opäť perlili naše stálice ako napríklad Harabin alebo Fico. A nesmieme vynechať ani Igora Matoviča, ktorý chce vychovávať ženy.

Kto sa dostal do hviezdneho výberu tohto mesiaca? Čítaj ďalej. Výber ťa zaručene pobaví.

1. György Gyimesi (OĽaNO) a Google prekladač

Je pravdou, že tento finalista tu nie je úplne vlastným zapríčinením, pretože ide skôr o technický faktor. Už dlhodobo sa internetoví používatelia môžu baviť na rôznych prekladoch služby Google Prekladač. Niekedy sú tak veľmi vzdialené realite, že ide o úplný bizár.

Na Facebooku je možné preložiť si statusy, ktoré sú v inom jazyku, do toho nášho. Poslanec Gyimesi obvykle pridáva dvojjazyčné príspevky, v ktorých sa prihovára ako slovenským voličom, tak maďarským.

Gyimesi György – NRSR / facebook.com / screenshot

Niekedy sa celá podstata príspevku stratí. A možno… je zachovaná, pretože to Gyimesi chcel presne takto podať. V takom prípade: „Zastavme čo?? Koho?? Kto to je?“

Esenciálnou vedomosťou je: čím kratšie, tým horší preklad.

Gyimesi György – NRSR / facebook.com / screenshot

A niekedy to ani nie je prekladom, ale samotným príspevkom. Pokiaľ sú v strane OĽaNO len desaťroční, tak to všetko vysvetľuje. Asi sa nemôžeme čudovať panujúcemu chaosu, pokiaľ nám vládnu žiaci prvého stupňa základnej školy.

2. Peter Krupa (Kotleba – ĽSNS)

Nominácia tohto finalistu je pochopiteľná z viacerých dôvodov, ale pokiaľ máme uviesť len jeden, tak to bude určite: „Ono to hovorí!“ A je to skutočne tak. Kraslica Krupa skutočne prehovoril, odvážil sa zodpovedať pálčivé otázky redaktorky Martiny Törökovej z Markízy, prečo v budove parlamentu nenosí respirátor a či to pre neho predstavuje problém. Moderátorka si určite zaslúži nomináciu za svoj výkon prinútiť tohto poslanca k mohutnej záplave slov. Všetci vieme, že je skúpy na slovo.

Chápeme však prečo. Jeho slovný prejav nebol úplný zážitok. Po vyššie zmienenej iniciatívnej otázke, odpovedal takto: „To nejde o to, že to je problém, či je to problém alebo není problém. Vám bráni aj vstupu kyslíku do tela, klesá vám výrazne okysličenosť krvi.“ Niekto by mu mal povedať, že doktori nosia v práci respirátory bežne.

Potom ešte prišli také perly ako: „Vyhadzuje mi to proste, robia sa mi herpesy a kadečo sa mi zapaľuje koža a neviem čo.“ Asi každému príde tento chaotický prejav povedomý. Takto nejako si sa vyjadroval, keď si došiel domov ako alkoholom naliaty pubertiak a tvoja mama ťa začala investigatívne spovedať. Tiež si komolil jedno slovo cez druhé, snažil si sa vynájsť.

3. Andrej Medvecký (Kotleba – ĽSNS)

Ak si niekedy pozeral postapokalyptické filmy, prípadne seriál Černobyľ, alebo si hral hernú sériu Fallout, tak si oboznámený s plynovými maskami. Aj poslanec Medvecký. Nepodarilo sa nám zistiť, či patrí medzi fanúšikov zmienenej hernej série alebo či sa jej tvorcovia rozhodli zasadiť príbeh do ďalekého Slovenska, ktoré svojou architektúrou a stavom ekonomiky môže pripomínať postapokalyptickú krajinu. Mohli sme však byť svedkami tohto:

🔺 ĽSNS konečne uznala, že ochrana dýchacích ciest je dôležitá a jej poslanec Medvecký dnes rečnil v parlamente v plynovej maske 👍

Posted by Prezident on Friday, November 12, 2021

Pokiaľ jeho stranícky kolega Krupa (alebo mnohí ďalší) tvrdia, že sa v respirátoroch alebo rúškach dýcha zle, ako sa mu asi dýchalo v tomto?

4. Televízia TA3

Do nášho výberu sa ako apolitický subjekt dostala aj spravodajská televízia TA3. Vlastne sa tam dostala aj v spojení s Andrejom Dankom, ale on je v tomto prípade, ťažko sa tomu verí, obeťou. Slabosť jeho strihačov sme mohli zažiť už minulý mesiac, tentoraz sa preukázali technici TA3.

Mohlo by ťa zaujímať:

Pomýlená Romana, nadávajúci Danko a kokaín v parlamente. Aký bol október v politike?

Diskusná relácia sa už blížila ku koncu a jeden z najpopulárnejších slovenských politikov na internete chcel ešte venovať posledné slová samotnej televízii a divákom. Chcel. Ale ako sa hovorí: „Nezastavujem, máme spoždění.“

Ani dokončiť a poďakovať ho nenechali…

Posted by Prezident on Sunday, November 28, 2021
 1. Ktorý politik ťa pobavil v októbri najviac?

  1. Prekladač Gyimesiho statusov
  2. Argumentujúci Krupa
  3. Medveckého Fallout 76
  4. (Ne)podarený strih TA3
  363 hlas(y/ov)
  Share Your Result

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť