Hovoriaci tuleň či pavián obsluhujúci železnicu: 10 neuveriteľných skutočných príbehov

Bláznivé a ťažko uveriteľné príbehy, ktoré napísal sám život.

Zdroj: Wikimedia Commons

Viac či menej uveriteľné príbehy sa stávajú neustále. Niektoré sú však také neuveriteľné, až človek nechce veriť, že sa mohli naozaj odohrať. Realita však neraz dokáže poriadne prekvapiť. Nižšie vám prinášame 10 pozoruhodných príbehov, ktoré na prvý pohľad znejú absolútne nereálne, avšak skutočne sa stali.

1. Tučniak sa zamiloval do vystrihnutej anime postavičky

Láska nepozná hranice. Dôkazom je aj tučniak z japonskej zoologickej záhrady. Ten v roku 2017 nedokázal odtrhnúť oči z vystrihnutej anime postavičky, ktorú pracovníci zoologickej záhrady umiestnili do jeho blízkosti. Údajne sa celé hodiny snažil dostať sa k nej.

Tučniak sa následne stal hitom sociálnych sietí, avšak kvôli zdravotným problémom zomrel ešte v roku 2017.

2. Poštár budoval 33 rokov ohromujúci zámok z kameňov, ktoré našiel pri práci

Poštár Ferdinand Cheval z Francúzska mal zaujímavé hobby. Počas svojich pracovných ciest vyhľadával kamene rôznych tvarov a odnášal si ich domov. V roku 1879 začal z týchto kameňov budovať rozľahlý zámok. Trvalo mu to celých 33 rokov.

Keďže úrady mu nepovolili, aby mohol byť vo vnútri zámku po svojej smrti pochovaný, strávil Cheval ďalších 8 rokov tvorbou mauzólea na miestnom cintoríne. Jeho zámok sa stal kultúrnym dedičstvom, lákadlom turistov a svojho času sa o ňom pochvalne vyjadrilo mnoho slávnych umelcov (napr. Pablo Picasso).

Benoît Prieur / Wikimedia Commons (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Palais_Id%C3%A9al_-_mai_2014_-_6.JPG)

3. Američan straší ľudí za peniaze

Muž menom David Johnson zo San Francisca má skutočne nezvyčajnú obživu. Už od roku 1980 sa totiž skrýva za konármi kríka a keď ide niekto okolo, Johnson vyskočí a ničnetušiacich ľudí poriadne vystraší. Táto zábavka mu údajne zarobí 60-tisíc dolárov ročne.

Kyledp / wikipedia.org (https://en.wikipedia.org/wiki/World_Famous_Bushman#/media/File:The_Bushman.png)

4. Tuleň, ktorý sa naučil rozprávať

V roku 1971 bostonské akvárium adoptovalo tuleňa menom Hoover. O jeho výcvik sa dovtedy staral istý Scottie Dunning a podarilo sa mu Hoovera naučiť imitovať ľudskú reč.

Tuleň, samozrejme, nevedel inteligentne konverzovať, avšak naučil sa niekoľko slov a hlášok („Poďte sem!“ či „Ahojte!“), ktorými pútal pozornosť návštevníkov.

5. Najdlhšie hraný hudobný koncert sa stále hrá

V roku 2001 dostal istý nemecký skladateľ nápad zinscenovať organový koncert hudobnej skladby As Slow As Possible od experimentátora Johna Cagea. Originál skladby trvá 20 minút, ale Cageovi fanúšikovia sa rozhodli, že pôvodnú dĺžku „tak trochu“ natiahnu.

V kostole v nemeckom meste Halberstadt bola skladba rozvrhnutá tak, aby skončila presne 5. septembra 2640, teda o 639 rokov (pokiaľ počítame od začiatku projektu – roku 2001).

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:HalberstadtBurchardiChurchOrganForOrgan2ASLSP.jpg

6. Žena tvrdila, že porodila králika. Lekári jej uverili

Angličanka Mary Toft sa v minulosti postarala o jeden z najväčších lekárskych podvodov. V roku 1726 totiž tvrdila, že porodila králika. Mary bola síce skutočne tehotná, avšak potratila a následne tvrdila, že porodila rôzne časti zvierat.

Miestny lekár John Howard prípad skúmal a vyhlásil, že skutočne ide o pozostatky králika. O svojom „zázračnom objave“ dokázal dokonca presvedčiť viacerých svojich kolegov (zvesť sa dokonca dostala aj ku kráľovi Georgeovi I.). Keď sa však o Mary Toft začalo zaujímať stále viac lekárov, priznala sa k podvodu a skončila vo väzení.

John Laguerre / Wikimedia Commons (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mary_toft_1726.jpg)

7. Pavián, ktorý pracoval na železnici

James Wide bol pracovníkom železnice v Južnej Afrike v 19. storočí. Obe nohy mal amputované, a preto mu s prácou pomáhal netradičný spoločník – pavián menom Jack. James ho dokonale vytrénoval a Jack mu bol neoceniteľným spoločníkom.

Jeho kvality si dokonca nechalo preveriť aj oficiálne vedenie železnice. Jack zarábal 20 centov na deň a celkovo si odpracoval 9 rokov. Za ten čas neurobil žiadnu chybu.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jack.signalman.jpg

8. V Egypte bolo svojho času veľmi jednoduché kúpiť si múmiu

Niekedy začiatkom 15. storočia ste mohli vycestovať do Egypta a kúpiť si tam vlastnú múmiu. Mnoho Európanov verilo, že mumifikované ostatky majú liečivú silu a hojne ich nakupovali. Táto svojrázna mánia trvala až do 20. storočia.

Kšefty potom rapídne klesli, keďže viaceré noviny začali uverejňovať správy, že múmie sú v skutočnosti prekliate a svojim majiteľom prinesú smolu či dokonca smrť.

Félix Bonfils / Wikimedia Commons (https://de.wikipedia.org/wiki/F%C3%A9lix_Bonfils#/media/File:F%C3%A9lix_Bonfils_-_Mumienh%C3%A4ndler.jpg)

9. Mačka kleptomanka

Kleptománia, teda chorobná túžba privlastňovať si cudzie veci, je chorobou, ktorá postihuje nielen ľudí. Dôkazom je aj mačka menom Dusty z americkej Kalifornie.

Tá dostala aj prezývku Klepto Kitty, keďže z okolitých záhrad ukradla najrôznejšie veci (špongie, uteráky, spodné prádlo, hračky či plavky). Všetky tieto veci následne odnášala do domu svojich majiteľov. Takto nazhromaždila neuveriteľných 600 predmetov.

10. Žena vletela do búrkového oblaku a prežila

V roku 2007 sa vtedy 35-ročná paraglajderka Ewa Wiśnierska pripravovala na šampionát v Austrálii a pri tréningu nechtiac vletela do búrkového mraku. V dôsledku extrémnej zimy a nedostatku kyslíka okamžite stratila vedomie. Okrem toho bola tiež vystavená nebezpečenstvu zasiahnutia bleskami. Až po nekonečných 40 minútach začala klesať.

Prebrala sa nejakých 7,0104 metrov nad zemou a podarilo sa jej bezpečne pristáť. Ak nebudeme rátať omrzliny, tak ju tento nebezpečný výlet nestál žiadnu ujmu na zdraví. Ewa momentálne vyučuje paraglajding v Nemecku.

Gepostet von Ewa Wisnierska am Samstag, 20. April 2013

Zdroj: wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org, wikipedia.org

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
14
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Starbucks na Zimohrade? Ostrozrakí fanúšikovia Game of Thrones spozorovali vtipný detail

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME