Hra, ktorá núti deti k samovražde, už aj na Slovensku! O čo vlastne ide?

Hra Modrá Veľryba má už pravdepodobne prvé obete aj na Slovensku. Čo to vlastne je?


Ľudia sú ako ovce. Slepo nasledujeme módne trendy, pijeme cukor rozmiešaný vo vode, lebo naň naša obľúbená pseudocelebritka nacapila svoj podpis, v hlavnom meste robíme za minimálku, zatiaľ čo si naša vláda lieta súkromným lietadlom za 42 miliónov eur a tíško šúchame nohami. Pamätáš si ako si sa vždy pred mamou obhajoval, že „ale aj Peťo dostal zlú známku“? A tvoja mama vždy zákonito odpovedala: „A keď Peťo skočí z mosta, tak skočíš aj ty?“ A ty si sklopil uši, držal hubu a išiel si si písať úlohu z matematiky. Lebo vtedy mala pravdu, vtedy by si neskočil. Ale teraz? Keby bol Peťo najpopulárnejší chalan na škole tak nielen, že by si sa za ním ochotne vrhol do Dunaja, ešte by si aj zavolal kamošov, nech ti to nahrajú na Facebook.

 

Ľudia sa chcú páčiť, chcú byť populárni, žiadaní, mať kamarátov, odoberateľov, byť cool. Byť niekto. Ľudia sú biologicky predurčení niekam patriť a keď už si sa nenarodil ako nikto výnimočný, tak budeš aspoň ovca. Telo bez duše, myseľ bez názoru, ale aspoň si obklopení pozornosťou, o ktorú tak veľmi stojíš a na tvojej fotke s psími ušami bude o päťdesiat lajkov viac. Gratulujem, konečne môžeš v pokoji zomrieť. Momentálne je v tejto oblasti populárna práve Modrá veľryba.

Zdroj: scoopnest.com, biganimals.com

Čo je modrá veľryba?

Hra. Nechutná a zvrátená hra s ohňom apelujúca na psychiku mladistvých, vďaka ktorej si vzalo život už 130 detí a tínedžerov. Tento chorý fenomén odštartoval v Rusku, no svoje prvé obete má už pravdepodobne aj na Slovensku (12-ročný chlapec a 16-ročné dievča, hoci tieto informácie nie sú oficiálne potvrdené). Táto hra funguje na veľmi jednoduchom princípe zdevastovania detskej psychiky až do štádia, kedy je zmanipulované dieťa ochotné siahnuť si na život. Samovražda je totiž jediným spôsobom, ako túto hru „vyhrať“.

Ako to dostať do hry?

Do hry sa dostaneš celkom jednoducho. Stačí ak na akejkoľvek sociálnej sieti otaguješ jeden zo svojich príspevkov hashtagmi ako #bluewhale, #wakemeupat420, #i_am_whale či #f57. Potom už len čakáš, kedy sa ozve kurátor, ktorý bude tvojim mentorom pri ceste na smrť.

Zdroj: facebook.com

Úlohy

Hra trvá 50 dní, počas ktorých musí hráč splniť 50 úloh, ktoré mu kurátor pridelí. Obsah úloh je tvorený tak, aby dieťa čo najviac zdeptal, ako psychicky, tak i fyzicky. V mnohých úlohách je hráč nútený vstávať o 4:20 a plniť rôzne zadania, ako napríklad pozerať psychedelické videá, ktoré mu kurátor pošle, či vyjsť na strechu budovy alebo ísť ku koľajniciam.  Iné úlohy požadujú sebapoškodzovanie – vyrezávanie rôznych znakov (f57, veľrybu, slovo ÁNO) na ruky, či nohy. Tu sa dostávame k bodu, kde v riti boli rodičia obetí? Ako je možné, že si nevšimli, že ich decko je dorezané od hlavy po päty žiletkou a o 4:20 sa chodí prechádzať po meste?! Ja som nebola pred mamou schopná skryť jeden cucflek, nieto veľrybu vyrezanú cez celé predlaktie.

Zdroj: pluska.sk

Prečo sa do hry niekto zapojí?

Ktovie, čo sa odohráva v hlavách deciek, s ktorými hádže puberta o stenu a rodičia sú príliš zavalení prácou na to, aby im uťali jednu výchovnú. Môžu to byť psychické problémy, zvedavosť, či hlúposť, no všetko sa to stretáva pri snahe pritiahnuť pozornosť. Lebo teraz je v to veľmi „in“, otagovať si fotku, že si veľryba a čítať si pred spaním na dobrú noc všetky tie komentáre, ktoré ti hovoria, aká si dôležitá, hodnotná a príliš pekná na to, aby si zomrela, zatiaľ čo im je to totálne u prdele a na druhý deň ťa pravdepodobne ani nepozdravia.

Zdroj: instagram.com

Deti na Instagrame očividne kauzu Modrá Veľryba berú s humorom.

Dá sa skončiť?

Sú ľudia, ktorí prestali pozerať porno, takže áno, so všetkým sa dá skončiť. Problém je v tom, že kým si tie decká uvedomia, že sú reálne v riti, už je neskoro. Sú v tom až po uši a nechajú si tlačiť do hlavy všetko, čo si pán kurátor zmyslí. Ako napríklad že sú tuční, menejcenní lúzri, o ktorých nikto nemá záujem, či to, že boli varovaní a keď teraz prestanú, zavraždia ich rodičov a blízkych. A tak sa vystrašení a zdeptaní hráči zľaknú a namiesto toho, aby zavolali políciu, spáchajú samovraždu.

Zdroj: topontiki.gr

Konverzácia s chlapcom z Rumunska, ktorý sa rozhodol hru opustiť a napokon sa mu to, aj napriek zastrašovaniu, podarilo.

Na ruskej sociálnej sieti denne pribudne 4 000 (slovom štyri tisíc!!!) hashtagov, ktorými sa deti zapájajú do hry. Toto alarmujúce číslo nenechalo chladného ani reportéra rádia Slobodná Európa, ktorý sa pokúsil ojebabrať systém a zapojiť sa do hry ako mladé dievča. Spočiatku vyzeral plán veľmi nádejne, no zlyhal hneď pri prvej úlohe, kedy kurátor požadoval, aby si vyrezal do ramena znak #f57 a zaslal mu fotografiu. Reportér vedel, že poslať mu vlastnú starú a chlpatú chlapskú ruku asi nie je najšťastnejšie riešenie, preto upravil fotku z internetu a tú kurátorovi zaslal. Po odoslaní upravenej fotografie sa kurátor už viac neozval.

Zdroj: ppo-metalistiv.dp.ua

O tom prečo vlastne takáto zvrátená hra vznikli samozrejme rôzne teórie. Jedna z nich vraví, že hra je výsledkom hackerov a psychológov z Ukrajiny, ktorí sa snažili napadnúť Rusko v najcitlivejšom bode, ktorým sú deti. Ďalšia tvrdí, že je to projekt Ruskej Tajnej Služby, ktorá sa takýmto spôsobom snaží získať kontrolu a presadiť ešte väčšiu cenzúru na internete. Ja si myslím, že v dobe, kedy ti niekto uprostred ulice šľahne hovno do tváre, to pokojne môže byť zdeptaný študent psychológie, ktorý tretíkrát nespravil zápočet.

Zdroj: iheartintelligence.com

A čo z tohto všetkého plynie? Že svet je príšerné miesto a internet ešte horšie a na to, aby si spáchal ten najhorší zločin, nemusíš vstávať zo stoličky svojej izby. Vymysli samovražednú hru a nechaj svoju obeť urobiť zvyšok.

Preto zdieľaj tento článok, nech každý vie skutočnosť za týmto rastúcim trendom, ktorý môže napáchať ešte mnoho zla!

Zdroj: higgypop.com, youtube.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

 

Reagujte!
Grr Grr
410
Grr
Fuuj Fuuj
56
Fuuj
Fňuk Fňuk
27
Fňuk
Jeej Jeej
14
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
28
Haha
Woow Woow
24
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 5

  1. Viete si predstaviť koľko ľudí s mozgom túto „hru“ prestalo hrať v polke, lebo vedeli že nie každý idiot sa naozaj zabije ? A že tí kurátori nebudú schopní lietať po celom svete a zabíjať si ľudí len tak ? Všetky tie prípady podľa mňa súviseli s niečím iným, a týmto sa to iba zakrylo. Možno sú podmienky v rusku pre deti zlé, ale môže sa to zvaliť na nejakú hru. A vôbec, keď už je niekto idiot… je jedno či sa zabiješ alebo ťa zabijú oni nie ? 😀 Tak to radšej skúsim šťastie a nechám to tak….

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Hra, ktorá núti deti k samovražde, už aj na Slovensku! O čo vlastne ide?

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image