Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Hra o tróny bude pokračovať. Nový seriál sa zameria na Jona Snowa

Tvorcovia plánujú vytvoriť okolo fantasy seriálu vlastné univerzum.


Koncom augusta na obrazovky HBO dorazí očakávaný fantasy seriál Rod draka. Pôjde o prequel ku kultovému seriálu Hra o tróny, ktorý nás zavedie dvesto rokov do minulosti. Zdá sa však, že v HBO chcú svet Westerosu rozširovať aj ďalej. Ako totiž píše portál Hollywood Reporter, tvorcovia plánujú vytvoriť seriálový spin-off, ktorý sa zameria na Jona Snowa, ktorého v Hre o tróny stvárnil Kit Harington.

Ten by sa podľa predbežných informácií mal k svojej najslávnejšej úlohe vrátiť. Čo sa týka príbehu, zatiaľ o ňom prakticky nič nevieme. Tvorcovia však chcú vytvoriť univerzum, v ktorom by sme sledovali príbehy hrdinov po udalostiach Hry o tróny. Je teda možné, že v seriáli sa objavia aj ďalšie známe postavy (teda tie, ktoré prežili).

HBO / MovieStillsDB

Nové univerzum

HBO sa inšpirovalo konkurenčným štúdiom Disney, ktoré celkom úspešne nadviazalo na ságu Star Wars či marvelovky, ktorých svet stále rozširuje. Výsledkom tak boli pomerne chválené seriály Mandalorian, najnovšie Obi-Wan Kenobi a v prípade Marvelu zase WandaVision.

HBO sa teda chce pokúsiť o niečo podobné, čo z marketingového hľadiska rozhodne dáva zmysel. Veľa bude iste závisieť aj od toho, ako sa chytí blížiaci sa Rod draka. Fanúšikovia ho očakávajú v napätí aj z toho dôvodu, že mnohí z nich ostali po finále Hry o tróny poriadne sklamaní.

Dúfajme teda, že sa tvorcom podarí napraviť reputáciu tohto fascinujúceho sveta, ktorý rozhodne má veľký potenciál. Rod draka odštartuje 21. augusta tohto roku, premiéra spin-offu s Jonom Snowom je ale zatiaľ vo hviezdach.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť