Hra Pokémon GO inšpirovala Vatikán k vytvoreniu vlastnej „svätej“ videohry

Stiahli by ste si ju?

Pamätáte si na hru Pokémon Go? Táto mobilná aplikácia bola taká úspešná, že od roku 2016 bola stiahnutá viac ako 800 miliónov ráz a dokázala zarobiť viac ako dve miliardy dolárov. A hoci z nej mnohí doslova šaleli, dnes ju takmer nikto nehrá.

Vatikán ale nechcel zaostávať, a tak v posledných dňoch prekvapil aplikáciou, ktorá sa nazýva podľa vzoru pokémonov – Follow JC Go, teda nasleduj Ježiša Krista. V nej však nechytáte malé príšery, ale svätcov, či rôzne biblické postavy. Hru vytvorila katolícka skupina – Fundación Ramón Pané, pri príležitosti Svetového dňa mládeže 2019. Táto udalosť sa bude konať v januári v Paname.

bbc.com ( https://www.bbc.com/news/world-europe-45965025)

Súčasťou hry je aj kvíz s náboženskými otázkami. Ak odpoviete správne, svätec sa k vám jednoducho pridá. Takto si zbierate svoj biblický tím. V hre môžete virtuálne jesť aj piť. Táto aplikácia má, samozrejme, duchovnú hodnotu.

Nabáda veriacich, aby sa zastavili a pomodlili, ak prechádzajú okolo kostola. Alebo ak sú v nemocnici, môžu si čas skrátiť modlitbou za chorých. Za to všetko získavajú plusové body. Prostredníctvom aplikácie môžu hráči dokonca prispieť aj na charitu.

bbc.com ( https://www.bbc.com/news/world-europe-45965025)

Aplikácia bola spustená 19. októbra v španielčine, no v nasledujúcich týždňoch sa očakáva aj talianska, anglická, či portugalská verzia. Jej tvorcovia tvrdia, že hlavným cieľom je naučiť hráčov rôzneho veku viac o katolíckej viere.

Napriek tomu, že túto aplikáciu nevymyslel pápež František, hra sa mu veľmi páči. „Viete, pápež František nie je človek, ktorý sa rozumie technológiám. Keď sme mu však predstavili túto aplikáciu, zostal v nemom úžase a pochopil jej cieľ – spojiť technológiu s evanjelizáciou,“ prezradil Ricardo Grzona, výkonný riaditeľ skupiny Fundation Ramón Pané.

Na aplikácii pracovalo množstvo ľudí. Bolo to 43 vývojárov, teológov, biblických odborníkov, ale aj cirkevných historikov, ktorí jej venovali viac ako 32-tisíc hodín. Hra bola financovaná sponzorom a súkromnými darmi vo výške 500-tisíc dolárov.

Zdroj: bbc.com
Titulná fotografia: Follow JC GO!

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 konverzácií, ktoré vedie so svojím mozgom úplne každý

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME