Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 28.9.2023
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Hráč nakúpil akcie Nintenda, aby sa riaditeľa spýtal na pokračovanie obľúbenej hry

Tomu sa hovorí odhodlanie!


Fanúšikovia hier či iných médií medzi sebou často súťažia v tom, kto je „väčší“ a „skutočnejší“ fanúšik. K tomuto nie celkom zmysluplnému boju sa dá pristupovať viacerými spôsobmi a fanúšikovia prichádzajú s kadejakými krkolomnými krokmi, ktoré dokazujú, že oni sú tí najlepší.

Anonymný milovník hry F-Zero, ktorý vystupuje na Twitteri pod menom momiji, sa priznal, že pre svoju milovanú hru obetoval 43-tisíc dolárov. To všetko len pre to, aby sa mohol riaditeľa spoločnosti Nintendo opýtať, či sa séria po mnohých rokoch dočká oživenia. Správu priniesol Business Insider.

Kultový hit

Sériu pretekárskych hier F-Zero tvorí niekoľko titulov, ktoré vyšli medzi rokmi 1990 a 2004 na rôzne zariadenia od Nintenda. Hra sa taktiež dočkala adaptácie v podobe animovaného seriálu. Keďže v tej dobe slovenskému trhu dominovali počítače a Playstation, pre väčšinu Slovákov ide o neznámu záležitosť.

V zahraničí bola situácia oveľa lepšia, aj keď i tam to F-Zero nemal ľahké a čelil tvrdej konkurencii. Paradoxne, viac než samotná séria hier je zrejme známejší jej protagonista. Captain Falcon sa objavil vo všetkých tituloch zo série crossoverovej bojovej hry Super Smash Bros.

YouTube video

Už prvý titul F-Zero, ktorý vyšiel na SNES v roku 1990, dokázal zaujať v mnohých ohľadoch. Išlo predovšetkým o „pseudo-3D“ grafiku, skvelú hudbu a vzrušujúci pocit z rýchlosti – niečo, čím je F-Zero vychýrené.

Nemôžeme sa preto čudovať tomu, že séria sa pre veľa hráčov stala srdcovou záležitosťou a aj po dlhej dobe sa vracajú k staručkým hrám.

Odvážny plán

Spomínaný momiji nebol ochotný zmieriť sa s tým, že zatiaľ posledný F-Zero titul vyšiel v roku 2004, a hovoril si, že zrejme by bol ideálny čas na to, aby sa Nintendo k tejto značke vrátilo. Toto prianie si nenechal pre seba a nezostal ani pri bombardovaní sociálnych sietí a internetových fór.

Svoj boj za oživenie obľúbenej hry posunul na novú úroveň a rozhodol sa vybrať sa priamo za riaditeľom spoločnosti Nintendo. Stretnúť šéfa gigantickej korporácie však nemusí byť také jednoduché. Momiji sa ale vynašiel a ako najpriechodnejšia cesta sa mu javila kúpa akcií.

Shutterstock

Japonec teda nakúpil akcie Nintenda v hodnote 43-tisíc dolárov, čo mu zabezpečilo vstup na stretnutie držiteľov akcií. Tam boli prítomní viacerí zástupcovia spoločnosti, vrátane samotného riaditeľa Shuntara Furukawu. Nastal okamih pravdy!

Aká bola odpoveď?

Nuž, momiji sa zrejme nedočkal odpovede, akú očakával. Furakawa odpovedal veľmi všeobecne a veľmi diplomaticky. Povedal, že je veľmi ťažké vytvárať nové hry, prerábky a pokračovania pre každý titul, ktorý hráči žiadajú. Zároveň veľmi ocenil záujem a veľké očakávania zo strany hráčov.

Shutterstock

Shinya Takahashi, ďalší popredný predstaviteľ Nintenda, sa vyjadril, že Nintendo neustále „zvažuje spôsoby, ako vyvíjať nové tituly a prerábky, ktoré by si užilo mnoho hráčov.“ Obe odpovede môžeme vnímať ako veľmi vágne a všeobecné – podľa toho, ako sa na ne pozeráme, sú zároveň kladnou aj negatívnou odpoveďou. Zrejme za tých 43-tisíc dolárov nestáli…


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.