Utorok 16.8.2022
sk
Leonard
cz
Jáchym
, Joachim

Hráči budú môcť v hre The Sims 4 meniť orientáciu postáv

Ďalší krok v reprezentácii LGBTI+ komunity.


Populárna hra The Sims 4 prichádza s ďalšou novinkou. Simulátor života od spoločnosti EA totiž dostane rozšírenie High School Years. Vďaka nemu budú môcť hráči meniť pohlavnú orientáciu svojich Simíkov. Portál Engadget informoval, že EA chce týmto posilniť zastúpenie LGBTI+ komunity. Možnosť zmeniť orientáciu postáv bude mať však každý hráč, bez ohľadu na to, či si zakúpi rozšírenie High School Years.

„Medzi touto a nedávnou aktualizáciou sme urobili niekoľko krokov vpred, aby sme sa stali hrou, ktorá rešpektuje a oslavuje všetky farby každodenného života,“ vyjadrila sa Jessica Croft, hlavná dizajnérka hry.

The Sims 4, gaming, počítačová hra, sexualita
Shutterstock

Orientácia nebude fixná

Hráč tak môže nastaviť, či budú Simíka priťahovať muži, ženy, muži aj ženy, alebo nikto (takže zastúpenie bude mať aj asexualita). Sexualitu postavičiek môžeš kedykoľvek meniť či ponechať ju stále rovnakú, je to na tebe.

Zaujímavým rozšírením je tiež možnosť zvoliť si, či sú Simíkovia naklonení skôr vážnejším vzťahom, alebo skôr styku bez záväzkov. Podľa Croft tieto funkcie poskytnú hráčom možnosti rozpovedať oveľa širšiu škálu rôznych príbehov.

EA/Maxis

Uviedla tiež, že hoci zatiaľ vo svete The Sims neexistujú nebinárne osoby, programátori už pracujú na tom, aby to zmenili. „Hoci sme urobili veľký progres v reprezentácii nebinárnych Simíkov prostredníctvom zmeny zámen, uvedomujeme si, že zámená nie sú to isté ako gender identity,“ podotkla. „Chápeme, že sa máme stále kam posúvať.“

Dodala, že uvedenie nebinárnych Simíkov si vyžaduje viac času, ale podľa nej sa hráči aj tohto rozšírenia napokon dočkajú.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť