Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Dávnejšie, keď sme ešte za veci platili korunami a museli sme si ich pýtať od rodičov, sme od nich nedostali všetko, čo sme chceli. Väčšina sladkostí, ktoré stáli nad dvadsať korún, bola za veľmi dobré správanie, prípadne nám ich nosil Mikuláš. Ak išlo o hračky, tak sme ich písali a kreslili do listu Ježiškovi.

Hlavne reklamy v televízii nás zvykli presvedčiť o tom, že niečo nutne potrebujeme. Či už to bola bábika Chou Chou alebo zázračné maľovacie sady s fúkacími fixkami. Je veľmi pravdepodobné, že niektoré z týchto vecí si chcel veľmi dlho aj ty. Keďže boli pomerne drahé, rodičia nám ich zväčša nechceli kúpiť.

Bábika Chou Chou

Bábiky, ktoré vedeli cikať a boli skoro ako Tamagoči, si okamžite získali naše detské srdiečka. Patrila sem určite aj bábika Babyborn, ktorá pila z fľaštičky, vedela dokonca aj plakať a smiať sa. Skvelá príprava na materstvo už v mladom veku.

Výnimočné lego

Každé jedno lego, ktoré bolo trochu iné ako tie klasické, sme si okamžite písali do zoznamu pre Ježiška. Napríklad Harry Potter lego, lego pre dievčatá, lego so šmykľavkou…

Inteligentná plastelína

Tak toto bola vec, ktorá keď sa objavila v televízii, tak ju chcel snáď každý. Bola na vtedajšie pomery naozaj dosť drahá, preto niet divu, že po nej ešte mnohí z nás stále túžia.

Autíčko na ovládanie

Medzi deťmi boli dokonca aj dievčatá, ktoré túžili po autíčku na ovládanie. Hneď po Barbie bábike to bola najžiadanejšia vec.

Laser

Taký ten malý laser, ktorý sa dal kúpiť na každom jednom jarmoku a chalani ním potom v triede dievčatám svietili na zadok. Mali z toho ohromnú zábavu. Lasery mali v balení väčšinou aj rôzne násadky, ktoré menili tvar lúča.

akva24 (http://www.akva24.sk/ipts-hracka-laser-svetielko-pre-hru-s-mackami-5958)

Phlat Ball

Lopta, ktorá bola zároveň aj frisbee. Jej princípom bolo, že si ju hádzal spľasnutú ako frisbee a počas letu sa vrátila do tvaru lopty. Mohol si si ju potom hádzať aj ako obyčajnú loptu.

Magnetické guličky

Guličky boli postavené na jednoduchom princípe. Boli to magnety, ktoré sa vzájomne priťahovali. Tým, že ich bolo veľa, dalo sa s nimi celkom obstojne pohrať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/buckyballs-RJZMWMIIignXW)

Dlhá Hubba Bubba

Jedna zo sladkostí, po ktorej sme všetci veľmi túžili. Každý by predsa chcel mať dlhočiznú žuvačku a napchať si ju najradšej naraz celú do úst.

Marťankovia

Jediný spôsob, ako do nás dostať nejaké vitamíny, bola táto predražená sprostosť. Tak to teda nazývali zväčša naše mamy.

Make-up bábika

Keď sme sa ešte nemohli maľovať my, lebo sme na to boli príliš malé, tak sme chceli maľovať aspoň niekoho iného. Táto busta bábiky nám umožnila česať jej vlasy a hrať sa na vizážistky.

Barbie domček

Rovnako ako všetko, čo bolo spojené s legom a patrilo to do limitovanej edície, tak to fungovalo aj so všetkým, čo malo prívlastok Barbie. Niekto túžil po Kenovi, niekto po Barbie morskej víle a ďalšie slečny po Barbie domčeku.

https://www.instagram.com/p/Bpz7LG2BQm-/

Furby

Boli to sovy, prípadne by sa dali opísať ako nejaké chlpaté, roztomilé vtáčiky s veľkými ušami. Hračka reagovala na svetlo, zvuk, pohyby, dotyky, a tiež prítomnosť ďalších Furby. Hovorili a pohybovali sa. Presne toľko, koľko toho dokáže, je hodnota tejto hračky vyčíslená aj v jej cene.

Výroba šperkov

V detstve bola výroba čohokoľvek pre nás veľmi zaujímavá. Dievčatá najviac zaujali vždy reklamy s výrobou šperkov, mydiel, vlastných parfumov. Potom tu boli aj hračky pre chlapcov, napríklad laboratórium, s ktorým sa mohli hrať na chemikov alebo detský mikroskop.

alza.sk (https://www.alza.sk/hracky/mystyle-craft-trendy-sperky-d4529503.htm)

Po akých hračkách a sladkostiach si ako malý túžil ty? 

Titulná fotka: Ba Phi, Pexels


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť