Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Hráčov pobúrilo, že ženská postava má na tvári drobné chĺpky (ako žena z mäsa a kostí)

Ako dať celému svetu najavo, že si sa nikdy ani len nepriblížil k reálnej žene.


Kedysi bol v spoločnosti zaužívaný stereotyp gamera ako mladého a neatraktívneho muža s nízkou úrovňou osobnej hygieny a štýlu. Nešťastníka s chabými poznatkami o ženskom pohlaví a ešte biednejšími praktickými skúsenosťami. Tento hrozný stereotyp sa určite nezakladá na pravde a patrí na smetisko dejín. Však?

Dnes je gamerská komunita oveľa pestrejšia ako v minulosti, ale aj napriek tomu sú jej súčasťou indivíduá, ktoré svojím konaním presne zodpovedajú starým karikatúram hráča. Ako inak by sa dalo vysvetliť pohoršenie, ktoré vyvolalo anatomicky presné vyobrazenie ženskej postavy?

Príliš realistická grafika?

Herné spoločnosti sa vždy rady pýšia grafikou svojich titulov. Výnimkou nie je ani pripravovaná Horizon Forbidden West od vydavateľstva Sony. Sony sa na sociálnych sieťach pochválilo sériou obrázkov, na ktorých ilustruje, ako bude pokračovanie Horizon Zero Dawn vyzerať na jednotlivých generáciách konzol Playstation.

Obrázok, ktorý zobrazuje detail tváre hlavnej hrdinky Aloy vo verzii pre najmodernejšiu Playstation 5, vzbudil nečakane veľa pozornosti. Viditeľné sú na ňom pehy, drobné vrásky, póry, a čo je najdesivejšie – drobné chĺpky!

Spôsob, ako svetu ukázať, že si nikdy v živote nevidel reálnu ženu zblízka

Túžia po realistickej grafike v hrách, avšak asi nie až po tak veľmi realistickej grafike – taká je reakcia istej skupiny gamerov. Drobné chĺpky, ktoré sa prirodzene vyskytujú na tvári asi každého človeka bez rozdielu pohlavia, považujú niektorí ľudia za niečo nechutné, čo podľa nich nemá miesto v hre.

Na sociálnych sieťach si mnohí kladú otázku: „Prečo má Aloy bradu?“ a je veľmi ťažké rozlíšiť, kedy ide o trolling a kedy o autentické pohoršenie. Samozrejme, pod každým takýmto príspevkom sa objaví kopa komentárov od naštvaných, prípadne pobavených ľudí (prevažne žien), ktorí pripomínajú, že k ženskému telu patrí aj ochlpenie.

Zdá sa, že nastáva doba, keď dostupné technológie ešte viac než kedykoľvek predtým nútia vývojárov zamýšľať sa nad vizuálnou identitou hry a rozhodnúť sa, či pre svoje postavy zvolia cestu prísneho fotorealizmu, alebo nejaký voľnejší štýl, ktorý im umožní ignorovať niektoré prvky prítomné v skutočnom svete.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť