Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Do slovenských kín prichádza nová dráma Richard Jewell od kultového Clinta Eastwooda. V nej nám rozpovie neuveriteľný skutočný príbeh Richarda Jewella, obyčajného pracovníka bezpečnostnej agentúry. Ten v roku 1996 zachránil stovky životov, keď počas XXVI. olympijských hier v Atlante objavil batoh s výbušninou.

Richard bol oslavovaný ako hrdina, neskôr sa však situácia dramaticky obrátila. Do médií unikla správa, že Jewella v súvislosti s teroristickým útokom vyšetruje FBI a považuje ho za podozrivého. Na jej základe bol Jewell mnohými bulvárnymi médiami považovaný okamžite za vinného. Odvážny hrdina sa stáva v očiach ľudí zločincom.

Hlavné úlohy v strhujúcej dráme si zahrali Paul Walter Hauser, Sam Rockwell, Kathy Bates, Olivia Wilde a Jon Hamm. Ohromne silný príbeh bude v rukách Clinta Eastwooda určite poriadne emotívnou a strhujúcou jazdou.

Snímka si v domovskej Amerike odniesla pozitívne recenzie a kritici ju považujú za najlepší Eastwoodov film posledných desiatich rokov. Kathy Bates bola navyše za svoj výkon Jewellovej matky nominovaná na Zlatý glóbus aj Oscara. Už trailer je strihnutý absolútne parádne a dokonale stupňuje napätie. Pred kamerou nás navyše bezpochyby čaká strhujúci herecký koncert brilantných hercov.

Všetko skrátka nasvedčuje, že nás čaká silný zážitok, ktorý pamiatke Richarda Jewella neurobí hanbu. Jeho príbeh má rozhodne čo povedať aj dnes, keď sa všade na internete objavujú konšpirácie a dezinformácie sú na nás chrlené z každej strany. V kinách rozhodne chýbať nebudeme. Snímku Richard Jewell si budeš môcť v našich kinách vychutnať už od 16. januára 2020.

Continental Film

Zdroj: Continental Film

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť