Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Ako sa hovorí, nie každý hrdina nosí plášť. Mnohí z nich sa medzi nami prechádzajú po ulici presne tak, ako to býva vo väčšine superhrdinských filmov. Nemusia nevyhnutne zachraňovať svet pred nebezpečenstvom, skladať zo stromov mačiatka či hasiť požiare vlastným telom.

Mnohokrát sa medzi nami nájdu hrdinovia, ktorí by si tiež zaslúžili ocenenie a mali by inšpirovať umelcov ku kresleniu komiksov. Stavíme sa, že niekoľkých z nich si už určite stretol.

Dojedač

Tohto hrdinu najčastejšie nachádzajú ženy v mužoch. Zväčša ho stretneš v reštauráciách, krčmách a iných zariadeniach, kde sa podáva jedlo. Je to človek, ktorý dojedá po niekom, kto neustále nevládze. A doje aj po ďalšom kamarátovi.

Ty nemusíš byť smutný, že sa časť z toho jedla vyhodí, a tvoj kamoš je poriadne najedený. Najčastejšie je to, paradoxne, človek, ktorý je tenký ako prútik, až máte podozrenie, že má namiesto žalúdka čiernu dieru.

Artcavemaniac / EMEFKA

Púšťač

Špecifický druh hrdinu, ktorý sa skrýva rovnako ako v ženách, tak aj v mužoch. Tento druh hrdinstva je celkom zriedkavý, no dokáže sa prenášať z jedného človeka na druhého. Stačí vykonať hrdinský čin a je možné, že ho neskôr vykoná niekto pre teba.

Hrdinstvo púšťača je dosť jednoduché: skrátka pred seba pustí pri pokladni v potravinách alebo v akomkoľvek inom obchode človeka, ktorý má toho menej ako on. 

Artcavemaniac / EMEFKA

Triedič

Nájdu sa ľudia, ktorí týchto hrdinov považujú za bláznov, znevažujú ich hrdinské činy, no radšej by sa mali nimi všetci inšpirovať. Triedič má doma nádoby na plast, papier a zmiešaný odpad a vie, že zamastené krabice od pizze nepatria do papiera a rovnako, že ani rolky z toaletného papiera.

Triedič nevyhadzuje odpadky na zem, dokonca ich zvykne zo zeme aj zbierať. Chráni tak prírodu pre budúce generácie.

Artcavemaniac / EMEFKA

Pridržiavač

Zvykne sa nazývať aj džentlmenom, je to druh hrdinov, ktorí sú taktiež veľmi zriedkaví. Pridržiavačom však môže byť pokojne aj žena. Ich hrdinským činom je obyčajné podržanie dverí, keď máš plné ruky, prípadne aj keď ruky plné nemáš, skrátka ti chce človek pomôcť a byť milý. Zvykne sa objaviť aj pri výťahu, keď ti podrží výťah a počká na teba.

Artcavemaniac / EMEFKA

Dokladač

Nie, nie je to ten pracovník v obchode, ktorý dokladá v regáloch tovar, aby si si mohol vziať svoje čerstvé pečivo alebo ďalších 10 kíl cestovín do zásoby. Aj im musíme pripísať hrdinstvo, počas posledných mesiacov dostali riadne zabrať. Tu je však reč o dokladačoch, ktorí ti v núdzi ponúknu peniaze, bez toho, aby očakávali, že ich ešte niekedy v živote uvidia.

Napríklad, keď ti pri pokladni v obchode chýbajú nejaké tie eurá, alebo v autobuse nemáš na lístok. Dokonca sa hrdinovia občas nájdu aj v prevádzkach, keď ti odpustia tvoju platbu, lebo sa dá platiť iba v hotovosti a tebe sa v peňaženke povaľujú iba nejaké centy.

Artcavemaniac / EMEFKA

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.