Dojedač či púšťač. Hrdinovia dnešnej doby, ktorými by sme sa mali všetci inšpirovať

Ich drobné dobré skutky menia svet k lepšiemu.

Zdroj: Artcavemaniac / EMEFKA

Ako sa hovorí, nie každý hrdina nosí plášť. Mnohí z nich sa medzi nami prechádzajú po ulici presne tak, ako to býva vo väčšine superhrdinských filmov. Nemusia nevyhnutne zachraňovať svet pred nebezpečenstvom, skladať zo stromov mačiatka či hasiť požiare vlastným telom.

Mnohokrát sa medzi nami nájdu hrdinovia, ktorí by si tiež zaslúžili ocenenie a mali by inšpirovať umelcov ku kresleniu komiksov. Stavíme sa, že niekoľkých z nich si už určite stretol.

Dojedač

Tohto hrdinu najčastejšie nachádzajú ženy v mužoch. Zväčša ho stretneš v reštauráciách, krčmách a iných zariadeniach, kde sa podáva jedlo. Je to človek, ktorý dojedá po niekom, kto neustále nevládze. A doje aj po ďalšom kamarátovi.

Ty nemusíš byť smutný, že sa časť z toho jedla vyhodí, a tvoj kamoš je poriadne najedený. Najčastejšie je to, paradoxne, človek, ktorý je tenký ako prútik, až máte podozrenie, že má namiesto žalúdka čiernu dieru.

Artcavemaniac / EMEFKA

Púšťač

Špecifický druh hrdinu, ktorý sa skrýva rovnako ako v ženách, tak aj v mužoch. Tento druh hrdinstva je celkom zriedkavý, no dokáže sa prenášať z jedného človeka na druhého. Stačí vykonať hrdinský čin a je možné, že ho neskôr vykoná niekto pre teba.

Hrdinstvo púšťača je dosť jednoduché: skrátka pred seba pustí pri pokladni v potravinách alebo v akomkoľvek inom obchode človeka, ktorý má toho menej ako on. 

Artcavemaniac / EMEFKA

Triedič

Nájdu sa ľudia, ktorí týchto hrdinov považujú za bláznov, znevažujú ich hrdinské činy, no radšej by sa mali nimi všetci inšpirovať. Triedič má doma nádoby na plast, papier a zmiešaný odpad a vie, že zamastené krabice od pizze nepatria do papiera a rovnako, že ani rolky z toaletného papiera.

Triedič nevyhadzuje odpadky na zem, dokonca ich zvykne zo zeme aj zbierať. Chráni tak prírodu pre budúce generácie.

Artcavemaniac / EMEFKA

Pridržiavač

Zvykne sa nazývať aj džentlmenom, je to druh hrdinov, ktorí sú taktiež veľmi zriedkaví. Pridržiavačom však môže byť pokojne aj žena. Ich hrdinským činom je obyčajné podržanie dverí, keď máš plné ruky, prípadne aj keď ruky plné nemáš, skrátka ti chce človek pomôcť a byť milý. Zvykne sa objaviť aj pri výťahu, keď ti podrží výťah a počká na teba.

Artcavemaniac / EMEFKA

Dokladač

Nie, nie je to ten pracovník v obchode, ktorý dokladá v regáloch tovar, aby si si mohol vziať svoje čerstvé pečivo alebo ďalších 10 kíl cestovín do zásoby. Aj im musíme pripísať hrdinstvo, počas posledných mesiacov dostali riadne zabrať. Tu je však reč o dokladačoch, ktorí ti v núdzi ponúknu peniaze, bez toho, aby očakávali, že ich ešte niekedy v živote uvidia.

Napríklad, keď ti pri pokladni v obchode chýbajú nejaké tie eurá, alebo v autobuse nemáš na lístok. Dokonca sa hrdinovia občas nájdu aj v prevádzkach, keď ti odpustia tvoju platbu, lebo sa dá platiť iba v hotovosti a tebe sa v peňaženke povaľujú iba nejaké centy.

Artcavemaniac / EMEFKA
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
32
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Vieš, ktorý štát je vyznačený na slepej mape Afriky?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME