Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

V malom turistickom mestečku Portugal Cove – St. Philip’s na juhozápade Kanady býva manželská dvojica, ktorá prežila potenciálny požiar v ich dome vďaka ich milovanému JoeymuJoey nie je ich syn ani vnuk. Joey je ich milovaný kocúr.   

Jeho majiteľ Scott White pre CBC prezradil, že sa minulú nedeľu prebudil vo veľmi skorých ranných hodinách. Joey nervózne pobehoval po ich spálni, no manželia chceli ďalej spať. Keď ani to nepomáhalo, malý mačací hasič začal svojim majiteľom skákať po hrudi.  

Shutterstock

Zadymená kuchyňa

Pán domu si vtedy uvedomil, že niečo asi nebude v poriadku. Keď vošiel do kuchyne, v očiach a v nose ho začal štípať čierny dusivý dym, ktorý vychádzal z elektrického variča.

Naposledy boli manželia v kuchyni okolo polnoci a všetko bolo ešte v poriadku. Scott stihol, našťastie, pokazený varič vypnúť ešte pred veľkou katastrofou. Keby ich Joey nezobudil, dnes by tu s nami pravdepodobne nemuseli byť.    

Shutterstock

Splatenie „dlhu“

Joeyho si kanadský manželský pár adoptoval z útulku v Toronte pred 2,5 rokmi, čím ho zachránili pred istým uspaním. Joey sa im zrejme takto poďakoval za to, že mu aj oni predtým zachránili život.  

Joey ale nie je jediným domácim miláčikom v dome. Pán a pani Whiteovci majú ešte 10-mesačné šteniatko. Mysleli si, že pes je hlavným ochrancom ich domácnosti, ale mýlili sa. Ten s nimi celú noc pokojne spal v posteli. Hrdinom dňa sa stal kocúrik Joey.   

Zdroj: CBC.ca


Ako hodnotíš tento článok?

Patty

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť