Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Hrdinský kocúr zobudil svoju majiteľku, ktorá dostala infarkt. Zachránil jej život

Keby kocúr nezareagoval, jeho majiteľka už nemusela byť medzi živými.


42-ročná Sam Felstead z anglického Nottinghamu svojmu kocúrovi Billymu vďačí za záchranu života. Ako napísal aj portál LADbible, Sam sa pred niekoľkými dňami prebudila skoro ráno na to, že jej Billy sedel na hrudi a udieral do nej labkami.

Sam si najprv myslela, že je hladný, alebo si vynucuje pozornosť, ale potom jej došlo, že ona sama sa nedokáže pohnúť. Do boku jej navyše vystreľovala prudká bolesť.

kocúr, infarkt, záchrana, šťastie, lekári, nemocnica, zvieratá
Profimedia

Zavolala si záchranku, kde jej ale oznámili, že sanitka bude môcť vyraziť až o dve hodiny. Sam napokon do nemocnice odviezla jej matka Karen.

Testy ukázali, že Sam v spánku dostala infarkt a jedna z jej tepien bola zablokovaná. V nemocnici strávila tri dni, kým sa dostala opäť do formy. Práve vďaka Billymu ale prežila.

Kocúr záchranca

„Billy bol na mojej hrudi a hlasno mi mňaukal do ucha,“ spomínala neskôr Sam. „Som vďačná, že ma zobudil. Ktovie, či by som sa bez neho vôbec postavila. Mohlo to so mnou dopadnúť oveľa horšie.“ To potvrdili aj lekári, ktorí Sam povedali, že bolo šťastie, že sa jej podarilo doraziť do nemocnice tak skoro.

kocúr, infarkt, záchrana, šťastie, lekári, nemocnica, zvieratá
Profimedia

„Zachránil mi život, rovnako ako všetci, ktorí boli vtedy okolo mňa,“ dodala Sam. Odborníčka na mačky Lucy Hoile uviedla, že mačky sú citlivé na fyziologické zmeny, ktoré v ľudskom tele nastávajú napríklad počas infarktu. To, že Billy na Sam vyskočil a mňaukal, mohlo byť znakom jeho úzkosti. „Ale nepovedala by som, že to urobil úmyselne. Bola to reakcia na konkrétnu situáciu,“ podotkla Hoile.

kocúr, infarkt, záchrana, šťastie, lekári, nemocnica, zvieratá
Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť