Sobota 29.1.2022
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Do slovenských kín už v týchto dňoch zamieri pozoruhodne vyzerajúci sci-fi horor Neviditeľný. Ten vznikol podľa rovnomennej novely H. G. Wellsa a režijne ho zastrešil talentovaný Leigh Whannell.

Mrazivý román ožíva v modernej verzii

Hlavnou postavou bude Cecilia, ktorá sa po traumatickej udalosti, keď bola väznená svojím psychopatickým partnerom, bohatým vynálezcom, snaží vrátiť do normálneho života. Jej tyranský bývalý priateľ spáchal samovraždu a odkázal jej svoj majetok, ale Cecilia aj tak nemá pokoj. V jej okolí sa totiž dejú zvláštne veci, ktoré nedokáže vysvetliť.

Zdá sa, že existujú len dve možnosti: buď sa s Ceciliou zahráva jej narušená psychika, alebo sa v jej blízkosti naozaj niekto pohybuje. Niekto, kto je neviditeľný a má s Ceciliou svoje vlastné plány. Lenže, ako sa dá s niekým takým vôbec bojovať?

V titulnej úlohe sa predstaví Elisabeth Moss a okrem nej uvidíme aj Olivera Jacksona-Cohena, Storm Reid, Aldisa Hodgea, Harriet Dyer či Benedicta Hardieho. Ako je jasné už zo synopsy aj trailerov, tvorcovia Wellsovu predlohu náležite zmodernizovali, ale zdá sa, že to nebolo na škodu veci.

Z trailerov na nás totiž dýcha poriadne mrazivá a desivá jazda, v ktorej bude opäť nepochybne hviezdiť skvelá Elisabeth Moss. Tú si môžeš pamätať z výborného seriálu Príbeh služobníčky, ale aj z oceňovaných filmov ako Štvorec, Svetlo môjho života či My.

CinemArt SK

Leigh Whannell, ktorý sa chopil réžie a napísal si aj scenár, už tiež viackrát dokázal svoj talent. Ako scenárista (a čiastočne aj ako herec) sa podieľal na sérii Saw či Insidious. Ako režisér má za sebou horor Insidious: Posledný kľúč a akčný thriller Upgrade.

Hlavne druhý menovaný film pozbieral slušné divácke aj kritické ohlasy, takže sme radi, že Neviditeľného natočil práve Whannell. V jeho rukách má tento námet určite veľký potenciál, ktorý zatiaľ dokazujú aj trailery. Momentálne teda nepochybujeme, že nás v kinách čaká slušná dávka strachu. Neviditeľný dorazí do kín už 5. marca 2020.

CinemArt SK

Zdroj: CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť