Nezáleží na tom, či počúvate rap, metal, rock, techno, dubstep, DnB, reggae, punk, folk, indie, klasiku, matku, sestru, priateľku, každú inú zhovorčivú známu ženského pohlavia, práčku, rozhlas, Mariku Gombitovú alebo Michaela Jackson. Každý máme svoj individuálny štýl.
Veľakrát sa odráža na našom oblečení, doplnkoch, myšlienkach a v prípade nežného pohlavia aj líčení. Tie známe sme si zväčša vymenovali, čo tak sa ale pozrieť na také, o akých väčšina z vás pravdepodobne nepočula?
1. Simpsonwave
Kto vie, či si otcovia internetu uvedomovali, čo sa raz na ich dielo dostane. Simpsonwave je zvláštna kombinácia štýlu známejšieho ako vaporwave (také tie pre väčšinu zvláštne beaty z underground rapu) a záberov z najpopulárnejšieho seriálu všetkých čias – Simpsonovcov.
Samozrejme, nezabúdajme na povinný fialový filter vo farbe kodeínu, tú správnu halucinogénnu náladu, a je všetko, ako má byť. Keď to vezmeme v globále, je to celkom chillová hudba.
2. Clownstep
Všetko začalo vtipom jedného z popredných producentov D’n’B na jednom z fór: „Keď vidím niektorých tých ľudí tancovať, vyzerajú ako klauni, čo sa snažia vlniť na swing.“ Netrvalo dlho a pár nadšencov, čo malo zjavne až príliš veľa času, sa pokúsilo previesť to do reality. V podstate ide teda o D’n’B s prvkami swingu, teda malo by o to ísť. Výsledok je ale trochu rozporuplný.
3. Pirate Metal
Ide o žáner, ktorý vznikol z folkmetalu. Tento štýl založila, a vlastne jedinou skutočne známou skupinou tohto žánru je škótska skupina Alestorm (voľný preklad „pivná búrka“). Využívajú sa klasické folkmetalové nástroje, teda okrem gitár a bicích napríklad aj husle, ale najväčší nárok sa kladie na akordeón, predsa len je to námornícky nástroj.
Piesne sa snažia podobať na staré námornícke popevky, tzv. „shanties“, ktorými sa dvíhala morálka námorníkov počas plavby. Točia sa teda okolo plavby, lúpenia, chlastania a žien. Pre fanúšika metalu hotová slasť.
4. Splittercore
Kdesi v úplnom tanečnom podsvetí elektronickej hudby existujú jedinci, ktorých cieľom je jediné: zistiť, aké vysoké až môže byť BPM. A preto prišli s týmto… no, skrátka s niečím veľmi zvláštnym. Pravdepodobne majú nejaké problémy s drogami, ale nedá sa to povedať úplne naisto. Už sme síce počuli o „speedcore“, toto ho ale skutočne veľmi zahanbuje.
5. Rapovanie hrdelným spevom
Hrdelný spev je druhom spevu, ktorý vznikol v Mongolsku, kde za pomoci hrdla vytvárate dva zvuky v tej istej chvíli. Rap si vysvetľovať nebudeme. Ale akým spôsobom sa tieto štýly spojili? Nepodstatné, výsledok je skutočne unikátny a nejakým zvláštnym spôsobom aj celkom dobrý. Je fajn vidieť pre zmenu videoklip s koňmi a plienením.
Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane