Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Hudba, ktorá ťa chce pripraviť o sluch? 10 najzvláštnejších hudobných žánrov

Hudobné žánre, o ktorých si pravdepodobne ešte v živote nepočul.


Nezáleží na tom, či počúvate rap, metal, rock, techno, dubstep, DnB, reggae, punk, folk, indie, klasiku, matku, sestru, priateľku, každú inú zhovorčivú známu ženského pohlavia, práčku, rozhlas, Mariku Gombitovú alebo Michaela Jackson. Každý máme svoj individuálny štýl.

Veľakrát sa odráža na našom oblečení, doplnkoch, myšlienkach a v prípade nežného pohlavia aj líčení. Tie známe sme si zväčša vymenovali, čo tak sa ale pozrieť na také, o akých väčšina z vás pravdepodobne nepočula?

1. Simpsonwave

Kto vie, či si otcovia internetu uvedomovali, čo sa raz na ich dielo dostane. Simpsonwave je zvláštna kombinácia štýlu známejšieho ako vaporwave (také tie pre väčšinu zvláštne beaty z underground rapu) a záberov z najpopulárnejšieho seriálu všetkých čias – Simpsonovcov.

Samozrejme, nezabúdajme na povinný fialový filter vo farbe kodeínu, tú správnu halucinogénnu náladu, a je všetko, ako má byť. Keď to vezmeme v globále, je to celkom chillová hudba.

2. Clownstep

Všetko začalo vtipom jedného z popredných producentov D’n’B na jednom z fór: „Keď vidím niektorých tých ľudí tancovať, vyzerajú ako klauni, čo sa snažia vlniť na swing.“ Netrvalo dlho a pár nadšencov, čo malo zjavne až príliš veľa času, sa pokúsilo previesť to do reality. V podstate ide teda o D’n’B s prvkami swingu, teda malo by o to ísť. Výsledok je ale trochu rozporuplný.

3. Pirate Metal

Ide o žáner, ktorý vznikol z folkmetalu. Tento štýl založila, a vlastne jedinou skutočne známou skupinou tohto žánru je škótska skupina Alestorm (voľný preklad „pivná búrka“). Využívajú sa klasické folkmetalové nástroje, teda okrem gitár a bicích napríklad aj husle, ale najväčší nárok sa kladie na akordeón, predsa len je to námornícky nástroj.

Piesne sa snažia podobať na staré námornícke popevky, tzv. „shanties“, ktorými sa dvíhala morálka námorníkov počas plavby. Točia sa teda okolo plavby, lúpenia, chlastania a žien. Pre fanúšika metalu hotová slasť.

Čakajú nás najlepšie akčné scény v celej sérii. Bad Boys: Na život a na smrť je podľa kritikov skvelou zábavou

Odporúčame prečítať:

Čakajú nás najlepšie akčné scény v celej sérii. Bad Boys: Na život a na smrť je podľa kritikov skvelou zábavou

4. Splittercore

Kdesi v úplnom tanečnom podsvetí elektronickej hudby existujú jedinci, ktorých cieľom je jediné: zistiť, aké vysoké až môže byť BPM. A preto prišli s týmto… no, skrátka s niečím veľmi zvláštnym. Pravdepodobne majú nejaké problémy s drogami, ale nedá sa to povedať úplne naisto. Už sme síce počuli o „speedcore“, toto ho ale skutočne veľmi zahanbuje.

5. Rapovanie hrdelným spevom

Hrdelný spev je druhom spevu, ktorý vznikol v Mongolsku, kde za pomoci hrdla vytvárate dva zvuky v tej istej chvíli. Rap si vysvetľovať nebudeme. Ale akým spôsobom sa tieto štýly spojili? Nepodstatné, výsledok je skutočne unikátny a nejakým zvláštnym spôsobom aj celkom dobrý. Je fajn vidieť pre zmenu videoklip s koňmi a plienením.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.