Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Hudba, ktorá ťa chce pripraviť o sluch? 10 najzvláštnejších hudobných žánrov

Hudobné žánre, o ktorých si pravdepodobne ešte v živote nepočul.


Nezáleží na tom, či počúvate rap, metal, rock, techno, dubstep, DnB, reggae, punk, folk, indie, klasiku, matku, sestru, priateľku, každú inú zhovorčivú známu ženského pohlavia, práčku, rozhlas, Mariku Gombitovú alebo Michaela Jackson. Každý máme svoj individuálny štýl.

Veľakrát sa odráža na našom oblečení, doplnkoch, myšlienkach a v prípade nežného pohlavia aj líčení. Tie známe sme si zväčša vymenovali, čo tak sa ale pozrieť na také, o akých väčšina z vás pravdepodobne nepočula?

1. Simpsonwave

Kto vie, či si otcovia internetu uvedomovali, čo sa raz na ich dielo dostane. Simpsonwave je zvláštna kombinácia štýlu známejšieho ako vaporwave (také tie pre väčšinu zvláštne beaty z underground rapu) a záberov z najpopulárnejšieho seriálu všetkých čias – Simpsonovcov.

Samozrejme, nezabúdajme na povinný fialový filter vo farbe kodeínu, tú správnu halucinogénnu náladu, a je všetko, ako má byť. Keď to vezmeme v globále, je to celkom chillová hudba.

YouTube video

2. Clownstep

Všetko začalo vtipom jedného z popredných producentov D’n’B na jednom z fór: „Keď vidím niektorých tých ľudí tancovať, vyzerajú ako klauni, čo sa snažia vlniť na swing.“ Netrvalo dlho a pár nadšencov, čo malo zjavne až príliš veľa času, sa pokúsilo previesť to do reality. V podstate ide teda o D’n’B s prvkami swingu, teda malo by o to ísť. Výsledok je ale trochu rozporuplný.

YouTube video

3. Pirate Metal

Ide o žáner, ktorý vznikol z folkmetalu. Tento štýl založila, a vlastne jedinou skutočne známou skupinou tohto žánru je škótska skupina Alestorm (voľný preklad „pivná búrka“). Využívajú sa klasické folkmetalové nástroje, teda okrem gitár a bicích napríklad aj husle, ale najväčší nárok sa kladie na akordeón, predsa len je to námornícky nástroj.

Piesne sa snažia podobať na staré námornícke popevky, tzv. „shanties“, ktorými sa dvíhala morálka námorníkov počas plavby. Točia sa teda okolo plavby, lúpenia, chlastania a žien. Pre fanúšika metalu hotová slasť.

YouTube video

Odporúčame prečítať:

Sú Disneyho princezné skutočné? Reálne príbehy, ktoré stoja za kráskami z rozprávok

4. Splittercore

Kdesi v úplnom tanečnom podsvetí elektronickej hudby existujú jedinci, ktorých cieľom je jediné: zistiť, aké vysoké až môže byť BPM. A preto prišli s týmto… no, skrátka s niečím veľmi zvláštnym. Pravdepodobne majú nejaké problémy s drogami, ale nedá sa to povedať úplne naisto. Už sme síce počuli o „speedcore“, toto ho ale skutočne veľmi zahanbuje.

YouTube video

5. Rapovanie hrdelným spevom

Hrdelný spev je druhom spevu, ktorý vznikol v Mongolsku, kde za pomoci hrdla vytvárate dva zvuky v tej istej chvíli. Rap si vysvetľovať nebudeme. Ale akým spôsobom sa tieto štýly spojili? Nepodstatné, výsledok je skutočne unikátny a nejakým zvláštnym spôsobom aj celkom dobrý. Je fajn vidieť pre zmenu videoklip s koňmi a plienením.

YouTube video

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje