6. Chap hop
Existuje veľa ľudí, čo si myslí, že ľudstvo speje po módnej a mravnej stránke do pekla. Kedysi sa nosili elegantné účesy, tweedové saká, muž sa vedel postarať o dokonalý vzhľad brady či fúzov (toto sa dnes vlastne trochu vracia), alebo si dokázal vybrať správny klobúk či sa postarať o svoju fajku. No a presne o propagáciu tohto sa snaží „chap hop“. Samozrejme, vo forme hip hopu, a úprimne, výsledok je viac než úsmevný.
7. Unblack metal
Najskôr si vysvetlíme klasický black metal. Vzniká nám v Škandinávii koncom minulého storočia, je plný temnoty, zimy, temnoty, depresie, temnoty, nenávisti k cirkvi a, samozrejme, temnoty.
Čo ak by sme ale skúsili spraviť protiklad a zachovali pritom všetku temnotu? Čo tak rovnakým štýlom velebiť Ježiša Krista? Nevieme si pomôcť, ale pri počúvaní tohto sa nedá prestať smiať. Bežný fanúšik black metalu určite radšej ostane pri svojom.
8. Japanoise
„Noise music“ je hudba spájajúca rytmické aj nerytmické zvuky v dosť zvláštnom kontexte. Samozrejme, ak už tu máme nejaký vyslovene divný štýl, nie je nič zvláštne na tom, že Japonci v ňom majú vlastnú kategóriu. Japonsko sa časom stalo úplnou mekkou pre noise music, nájdeme tu najvýznamnejších hudobníkov tohto žánru, napríklad Merzbow.
9. Danger music (nebezpečná hudba)
Tento žáner je skôr o myšlienke než o samotnej hudobnej hodnote. Je považovaný za avantgardný hudobný štýl, ale myšlienku hudby ako takej posúva tak ďaleko za známe hranice, že je občas nazývaná aj antihudbou.
Danger music by sa dal definovať jednou vecou: existuje teória, že niektorá hudba môže byť otvorene nebezpečná. Hudobníci tohto žánru sa to snažia dosiahnuť rôznymi spôsobmi: brutálnou hlasitosťou hraničiacou s ohluchnutím, napádaním publika a podobne.
10. Nintendocore
V začiatkoch tohto milénia skupina „HORSE the band“ vtipne použila názov „nintendocore“ na opísanie svojej hudby, v ktorej sa unikátne a žartovne spája metal s 8-bitovými zvukmi z hier, na ktorých sme podaktorí kedysi vyrastali.
Termín sa uchytil natoľko, že sa objavilo viac nasledovníkov tohto žánru. V podstate sa dá povedať, že celý štýl vznikol z „chiptune“, čo bol vlastne prvý hudobný pokus o použitie 8-bitového synťáku. Každopádne je fajn, že aj nerdov môžete niekde vidieť v mosh pite.