Utorok 9.8.2022
sk
Ľubomíra
cz
Roman

Huggy Wuggy je obľúbený detský plyšák, ktorý je však monštrom z hororovej hry

Keď rodičia nevedia, čo kupujú deťom, vznikajú bizarné situácie.


Postarší pán v tričku s nápisom „Nobody knows I’m a lesbian“. Mladá Európanka s tetovaním čínskych znakov, ktoré v preklade znamenajú „som mrkva“. Určite si sa aj ty stretol s prípadmi ľudí, ktorí nevedeli, čo kupujú, a následne zostali pre okolie na smiech. Je dôležité poznať kontext.

Hračka pre deti?

Do príbuznej kategórie by sa dala zaradiť aj postavička zvaná Huggy Wuggy a jej obrovská popularita medzi deťmi, uvádza Screenrant. Sociálne siete (hlavne TikTok) sa postarali o to, že tento modrý plyšový pandrlák s dlhými končatinami si získal mnoho detských fanúšikov.

Stačí si jeho meno zadať do Googlu a hneď sa nám zobrazí mnoho odkazov na obchody. Postavička sa dá ľahko zohnať a okrem oficiálnych výrobkov sa na trhu nachádza aj množstvo načierno vyrobených bootlegov. Výrobcovia napodobenín majú skvelý čuch na to, čo je populárne!

Huggy Wuggy je obľúbený detský plyšák, ktorý je však monštrom z hororovej hry
Profimedia

Hororová kreatúra

Zrejme len malé percento rodičov, ktoré svojim deťom postavičku kúpi, vie, odkiaľ pochádza. Huggy Wuggy je jedným z nepriateľov v hororovej hre Poppy Playtime. Hráč v nej čelí desivým kreatúram (výsledkom neľudských experimentov) obývajúcim opustenú továreň na hračky. Titul pripomína známu sériu Five Nights at Freddy’s.

Huggy Wuggy sa stal akýmsi maskotom hry a získal si početnú fanúšikovskú základňu. Hráči vytvárajú vlastné kresby, videá či piesne o príšere, ktorá ostré zuby naozaj nemá len na parádu. Množstvo z tohto materiálu sa dostáva k deťom, aj keď im rozhodne nie je určený.

Kontroverzia

Plyšová postavička sa stala terčom mnohých klebiet a kontroverzií. Zo zahraničia sú známe prípady, keď v súvislosti s Huggym konali dokonca úrady a vydali varovania. Deti vraj recitujú strašidelné básničky o zabíjaní, ktoré videli vo fanúšikovských videách s Huggym, čím strašia svojich spolužiakov.

Deti sú deti a ich reakcie na okolitý svet sa nikdy nedajú odhadnúť. Mnohí rodičia hlásia, že ich deti boli z postavičky na smrť vydesené už len pri pohľade na ňu. Nie každé dieťa však reaguje rovnako.

Niektorí rodičia (a nie je ich málo!) priznávajú, že ich ratolesti Huggyho vlastnia, nadovšetko ho milujú a nevedia si ho vynachváliť. V mnohých prípadoch hrá určite rolu to, že deti jeho hororový pôvod nepoznajú, avšak sú aj také, ktoré sú s ním plne oboznámené, vôbec sa ho neboja a nesmierne si ho užívajú. Ach, tie deti!

Podaktorí ľudia prišli s teóriou, že pre deti je práve veľmi dobré, že plyšák s vycerenými zubami je strašidelný. Takýmto spôsobom sa dieťa môže naučiť prekonávať strachy, presvedčiť samo seba, že má kontrolu nad svojím okolím a zvýšiť si tak sebavedomie. Niečo pravdy na tom byť môže.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť