Hugh Hefner, zakladateľ Playboya zomrel. Čo ste o kontroverznom podnikateľovi nevedeli?

Legendárny americký businessman sa dožil 91 rokov.

Hugh M. Hefner, jeden z najvýraznejších amerických podnikateľov, zomrel v stredu vo svojom sídle Playboy Mansion v Los Angeles. Jeho tvár symbolizovala mnohé – luxus, úspech, sexuálnu slobodu, drzosť, kontroverziu. Ide naozaj o človeka, ktorý dokázal zmeniť svet k svojmu obrazu a ovplyvnil mediálne ovzdušie po celom svete.

Výnimočný od útleho veku

Hefner prejavoval talent už ako malý chlapec. Ako 11-ročný získal cenu za svoju básničku „Be Kind to Dumb Animals„. Počas svojich školských rokov tvoril obrovské množstvo fiktívnych príbehov a komiksov, pri ktorých tvorbe sa mohol vyblázniť mozog s IQ vyše 150 (génius). Na strednej založil školské noviny a v kariére žurnalistu pokračoval aj počas vojenskej služby, kde okrem písania exceloval aj v presnosti streľby z pušky. Po vojne pracoval v pánskom magazíne Esquire, odkiaľ odišiel po tom, ako mu odmietli zvýšiť plat. Vtedy vznikol nápad založiť si vlastný magazín pre pánov, z ktorého sa nakoniec zrodil Playboy.

http://cdn30.us1.fansshare.com/image/hughhefner/gty-hugh-hefner-kb-younger-days-377158684.jpg

Odvážnemu šťastie praje

Začiatky vôbec neboli jednoduché. Ak chcel Hugh tvoriť, musel vyzbierať 8000 dolárov od 45 investorov. Ako priznal, jeho kancelária pozostávala z jednoduchého stola a písacieho stroja. Hefner bol aj v takýchto podmienkach odhodlaný priviesť svoj sen do reality. V decembri 1953 sa na pultoch obchodov zjavilo prvé číslo Playboya. Obálku zdobila fotografia Marilyn Monroe, jednej z najväčších hviezd tej doby. Bola to trefa do čierneho a Hefnerov magazín čakal rýchly vzostup.

http://media.liveauctiongroup.net/i/11395/11668916_1.jpg

Nepriateľ dobrých mravov

Magazín samozrejme vzbudil veľkú vlnu kontroverzie. V júni 1963 Playboy čelil žalobe za rozširovanie obscénností. Súdu sa nepodarilo dospieť k rozhodnutiu a Hefner mohol nerušene pokračovať v budovaní svojho impéria. Neprekvapí však, že v mnohých konzervatívnejších krajinách sveta je Playboy zakázaný do týchto dní.

http://www.playboyenterprises.com/about/history/

Čo s toľkými peniazmi?

Biznisu sa darilo a Hefner sa so svojimi úspechmi vždy rád pochválil. Okrem obrovského množstva rozmanitých luxusných nehnuteľností, siete pánskych klubov a neustálych večierkov, si Hugh mohol dovoliť vyhodiť 5 a pol milióna amerických dolárov na súkromné lietadlo. Dostalo názov The Big Bunny. Na jeho palube ste mohli nájsť  obývaciu izbu, diskotékovú halu a spálne pre 16 osôb. Hefner svoje bohatstvo ale neinvestoval len do sebeckých pôžitkov. Podporoval mnohé kultúrne inštitúcie a bojoval za osobné slobody a práva sexuálnych a rasových menšín v USA. Playboy dokonca vychádza aj v brailovom písme!

http://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-3336270/Fur-covered-beds-board-showers-wild-discos-fascinating-look-inside-Hugh-Hefner-s-glamorous-private-Playboy-jet-Big-Bunny-swinging-Sixties.html

Hugh Hefner a ženy

Podľa vlastných odhadov sa vyspal s vyše 2 000 ženami. Táto informácia znie neuveriteľne ale prišiel s ňou sám Hefner v jednom z rozhovorov – prvýkrát sa mu podarilo vyspať sa so ženou až v dvadsiatichdvoch rokoch! Takmer až do svojej tridsiatky bol totiž zle oblečený a nemotorný babrák, a skutočným playboyom sa stal až s rozbehom svojho biznisu.

Prvou Hefnerovou manželkou bola Millie Williams, s ktorou sa zoznámil na vysokej škole. Po rozvode bol celých tridsať rokov slobodný, čo samozrejme neznamenalo, že bol sám. Práve naopak – tieto roky boli jeho najdivokejšie. V roku 1989 si ako 63-ročný vzal za ženu 25-ročnú Kimberley Conrad, po rozvode ju neskôr, ako 84-ročný, vymenil za 24-ročnú Crystal Harris. Hefner mal troch synov a jednu dcéru – prekvapivo to bola práve Hughova jediná dcéra, ktorá po ňom prevzala šéfovanie magazínu. Kráľ zajačieho impéria si dlhé roky udržiaval viaceré partnerky, ktorým za ich služby platil. Zaviedol im ale prísne pravidlá – po deviatej hodine večer nesmeli vychádzať von a platil absolútny zákaz akýchkoľvek drog.

http://www.zimbio.com/photos/Hugh+Hefner/Raquel+Pomplun/Playmate+Bunnies+Celebrate+Playboy+60th+Anniversary/R33pcr5XCln

Módna ikona

Hlavne v jeho neskorších rokoch sa pre starnúceho Hefnera stali typickým odevom župany a pyžamá. Svoju voľbu považoval za logické vyústenie pracovných návykov – často totiž pracoval dlho do noci. V Hughovom šatníku by sa dalo nájsť vyše 200 hodvábnych pyžám najlepšej kvality.

https://pbs.twimg.com/media/DKyF-wdUIAAcO2P.jpg

Veľké pocty

Hugh Hefner je držiteľom dvoch rekordov v Guinessovej knihe: jeden je za najviac nepretržitých rokov strávených v pozícii šéfredaktora. Za druhý rekord vďačí najväčšej zbierke osobných zápisníkov na svete. Medzi najvýznamnejšie pocty, ktoré môžu človeka stretnúť, patrí určite účasť v Simpsonovcoch. Hugh sa objavil v epizóde v roku 1993 a daboval v nej sám seba. Hefnerovo meno nesie druh zajaca Sylvilagus Palustris Hefneri.

Titulná fotografia: Wikimedia Commons
Zdroj: diply.com, msn.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
14
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
159
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Sexrobotka Samantha je naozaj žiadaná. Na výstave nevydržala nápor záujemcov!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME