Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Ako uvádza aj portál Unilad, herec Macaulay Culkin oslávil narodeniny. A v jeho fanúšikoch tento fakt spôsobil silné pocity staroby. Séria komediálnych filmov Sám doma je dnes už nesmrteľnou klasikou, ktorú nám počas Vianoc pravidelne doprajú aj slovenské televízie. Teda aspoň jej prvé dva diely, tie zvyšné už nestoja za pozornosť. Jednotka a dvojka sa však stále tešia obrovskej diváckej popularite. Niet sa čo čudovať.

Príbeh 8-ročného a poriadne prešibaného Kevina McCallistera, ktorý zakaždým prejde cez rozum obávaným banditom Harrymu a Marvovi, a to najprv v prostredí vlastného domu a neskôr aj v uliciach New Yorku, stále spoľahlivo baví.

20th Century Fox / moviestillsdb.com

Čerstvý štyridsiatnik

Úspech filmov iste môžeme pričítať aj skvelému obsadeniu na čele s malým Kevinom. Toho si v oboch filmoch zahral neprekonateľný Macaulay Culkin. Práve vďaka Sám doma sme si Macaulaya v mysli zafixovali ako večne mladého chlapca, ktorý sa vynájde v každej situácii. Človeku sa ani nechce veriť, že Culkin 26. augusta 2020 oslávil už neuveriteľných 40 rokov! Tak čo, už sa cítiš staro?

Herec na svojom twitterovom účte sám oznámil, že práve oslavuje narodeniny. „Hej, ľudkovia, chcete sa cítiť staro? Mám 40 rokov. Nemáte za čo,“ napísal herec vo svojom tweete. V ďalšom príspevku zase dodal: „Je to môj dar svetu: Vyvolávam v ľuďoch pocity staroby. Už nie som dieťa, to je moja práca.“

Pravdaže, človek tak nejak vníma, že čas stále plynie, ale niekedy si ani neuvedomí, že plynie až tak rýchlo. Spája sa s tým aj istá nostalgia a melanchólia nad časmi, ktoré sa už nikdy nevrátia. No, čo sa dá robiť, tak to už na svete chodí.

Avšak pri sledovaní Sám doma nepochybne vždy aspoň na tú hodinu a pol veľmi radi prijmeme ilúziu, že čerstvý štyridsiatnik Macaulay je stále ten nezbedný a vynaliezavý chlapček s mimoriadnym talentom na všakovaké pasce.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť