Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

„I am a surgeon!“ Seriálu Dobrý doktor vďačíme za dobré meme

Doktor Murphy sa poriadne opustil!


Seriál Dobrý doktor je vďaka vysielaniu slovenských a českých staníc známy aj divákom v našich končinách. Ide o americkú adaptáciu kórejského seriálu, ktorého hlavným hrdinom je doktor nachádzajúci sa na autistickom spektre.

V americkej verzii ide o začínajúceho chirurga Shauna Murphyho (Freddie Highmore), ktorý disponuje skvelou pamäťou a priestorovým vnímaním, čo z neho robí perfektného človeka na náročné zákroky. Zároveň mu však chýbajú určité komunikačné a sociálne zručnosti, kvôli ktorým sa dostáva do konfliktov s okolím.

Jedna taká vyhranená situácia sa stala predlohou pre populárne meme. Ide o scénu, kde Shaun konfrontuje doktora Jacksona Hana, ktorý ho pre jeho netypické správanie preložil na oddelenie, kde určite žiadny škandál nevyvolá – na patológiu.

Mladý doktor nie je spokojný s týmto rozhodnutím a veľmi jasne a opakovane Hanovi zdôrazňuje, že je chirurg. To, že je Shaun chirurg, si zapamätá naozaj každý.

YouTube video

Ostrý kontrast medzi emotívnym prejavom Shauna a chladnou reakciou jeho nadriadeného zaujal divákov natoľko, že scéna sa pred niekoľkými dňami na internete stala virálnou. Sedemnásta epizóda druhej série, ktorá mala premiéru v marci 2019, sa tak v máji 2023 dočkala mnohých vtipných remixov a memes.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje