Ich hlášky obľubuje a používa takmer každý. Osobnosti internetu, ktoré by si mal poznať

Bez týchto hrdinov by boli vody slovenského internetu veľmi nudné.

Internet 21. storočia by bol bez nich len prázdne miesto bez duše. Každá krajina má svojich internetových hrdinov. Slovensko nie je výnimkou. Pri niektorých hláškach možno ani netušíš, komu patria, preto sme sa ti rozhodli tieto osobnosti trochu pripomenúť. 

Môžeme síce nadávať, čo za hlúposti sa niekedy dostanú do spravodajských relácií, no zároveň sme im za to vdační. Nebyť tejto benevolentnosti médií, nepoznali by sme mnohých hrdinov, vďaka ktorým máme nestarnúce hlášky. Niektorí sa preslávili až na internete, a niektorí si slávu získali okamžite, akonáhle sa objavili na televíznych obrazovkách.

„Cibuľu nemá doma v byte!‘‘

Nadčasový Meliško, ktorý sa preslávil vďaka nahrávkam z mikrofónu, ktorý bol umiestnený v stupačke. Jeho rozpravy o cibuli a mravcoch sú snáď najslávnejšími, aké sa s menom Ladislav Meliško spájajú.

Netreba tiež zabudnúť na hlášku: „Pozri sa, jak chodia mravce po byte!‘‘ Meliško bol studnica hlášok a ťažko vybrať len zopár z nich, pretože každá nahrávka, na ktorej figuroval, bola vždy bohatá na rôzne (vulgárne) hlášky.

‚‚Ja nevydychujem‘‘

Reportáž od malých prváčikov v deň, keď dostávali vysvedčenie, je tiež jeden z klenotov. Malý chlapček, ktorý pri otázke, či si pôjde vydýchnuť, pohotovo odpovedal: „Nie, ja nevydychujem…‘‘ 

Svoju odpoveď ešte zaklincoval výkrikom na spolužiaka Joža, keď mu kričal: „Jožo, ty neklam do telky!‘‘ Malý prváčik si všetkých ihneď získal a jeho hláška „ja nevydychujem‘‘ sa udomácnila v hovorovej reči mnohých z nás.

‚‚Idem, riešim!‘‘

Gizka sa preslávila hlavne vďaka relácii Svokra. Netrvalo dlho a Zuzka Šebová ju stvárnila v zábavnej relácii Kredenc, čo Gizku a jej hlášky dostalo na výslnie. Okrem jej známeho „idem, riešim‘‘ od nej tiež poznáme napríklad slovo „šokantné‘‘. Mnoho týchto hlášok zľudovelo a doteraz sa používajú v hovorovej reči.

‚‚To mi nevychádza‘‘

Policajný hovorca opisoval situáciu, no počas toho, ako vyslovoval svoju vetu, si uvedomil, že mu to nevychádza. To však povedal nahlas a jeho hláška „to mi nevychádza‘‘ sa stala medzi ľuďmi veľmi populárna. Ktovie, ako sa má hovorca teraz a či sa svojej nekončiacej sláve teší.

‚‚Skadzi paru zoberem‘‘

Starší pán, ktorý bol zastavený policajnou hliadkou, bol pri dychovej skúške zaznamenaný, čo rozhodne nebolo na škodu. Pán sa totiž poriadne rozčuľoval a trúsil jednu hlášku za druhou. Z tohto videa pochádza hneď niekoľko legendárnych hlášok, ktoré sú aj po rokoch veľmi obľúbené.

„V termeni júlovom, júnovom‘‘

Alebo „Žiaden človek nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len človek človeku.‘‘ Nie každá krajina má takú česť, že sa medzi hrdinov s nestarnúcimi hláškami pridávajú aj ústavní činitelia. Predseda národnej rady je bezodná studnica obľúbených hlášok.

„Dneska, keď je dobrá gazdiná, tak aj v takem harencu navarí…‘‘

„Kuuš fuurt, daj mi jesť.‘‘ Hlášky, ktoré vznikli počas jednej relácie Zámeny manželiek. Je zábavné, že muž, ktorý tu figuruje, oslovuje ženu, ktorá prišla na zámenu zlobr, no práve jemu prischla táto prezývka. Asi nik by nechcel byť na mieste tej panej, ktorá bola súčasťou tejto zámeny manželiek, jej až tak do smiechu nebolo.

„Jezus do pi…‘‘

Z krátkeho videa, na ktorom je prichytená suseda, ktorá kradne orgován, sa stal fenomén. Akonáhle ju chalan na videu vyrušil výkrikom, že čo tam robí, z jej úst vyšla autentická odpoveď: „Jezus do pi**, ale som sa zľakla…‘‘

‚‚Vedúci! Horia pukance‘‘

Chúďatko teta, ktorá v malom stánočku predávala pukance a začali jej horieť, mala len malú fľašku vody, ktorou mohla pukance hasiť. Dokým sa nedovolala vedúcemu, tak vyzerala veľmi pokojne, akoby mala situáciu totálne pod kontrolou. Počas telefonátu do telefónu kričala: „Vedúci! Pukance horia!‘‘.

„Sedeli sme v aute a sme narafali!‘‘

Najväčšia legenda tu nesmie chýbať. Celý rozhovor o nehode mladíkov, ktorí „narafali“, stojí za to. Snáď neexistuje medzi mladými ľuďmi niekto, kto toto video nepozná. Aj napriek tomu, že video má niekoľko rokov, stále sú hlášky ako „narafali‘‘ alebo „nič mu neni, otras mozgu má,‘‘ veľmi populárne. Tejto legende sme okrem inému venovali aj jedno tričko v našom shope.

Existuje veľké množstvo legendárnych hlášok, ktoré by sa do tohto článku zmestili, no možno by ste ho čítali dva dni. Rozhodne netreba zabudnúť na lesného ducha, omietkového démona alebo kajšmentke. Prípadne, bača, ktorý sa sa sťažoval, že mu „mydlil barana‘‘ alebo „tu kabel‘‘. 

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 nostalgických komediálnych seriálov, bez ktorých sme si nevedeli predstaviť detstvo

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME