Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Môže byť ťažké si to pripustiť, ale je to tak – väčšina zaužívaných stereotypov má aspoň nejaký základ v skutočnosti. Ako inak si môžeme vysvetliť fakt, že na Instagrame môžeme nájsť atraktívnu blonďatú Rusku, ktorá sa v mrazivej tundre fotí s medveďom, ktorý je jej domácim miláčikom? Existuje niečo viac ruskejšie?

V uliciach Novosibirsku môžu ľudia vidieť, ako za volantom auta sedí 24-ročná Veronika Dička a na sedadle spolujazdca jej robí spoločnosť himalájsky medveď Toptyžka. Dvojica sa zoznámila po tom, ako Veronika stretla majiteľku medveďa a rozhodla sa jej podať pomocnú ruku pri starostlivosti o maca, uvádza The Sun.

Pri medveďovi sa cíti bezpečne

Ruska hovorí, že medveďa sa nebojí, práve naopak – cíti sa pri ňom bezpečne. Veď kto by si trúfol napadnúť niekoho, komu na sedadle spolujazdca sedí obrovský medveď?

Toptyžka nie je jej jediný medvedí kamarát

Pred dvomi rokmi sa ujala starostlivosti o medveďa Archieho, ktorého získala zo safari parku končiaceho svoju činnosť. Mohutný hnedý medveď sa svetu predviedol na fotkách z rybárskeho člna na jazere pri Novosibirsku. Bolo pre neho veľmi ťažké odolať inštinktu, skočiť do vody a pustiť sa do rybačky tak, ako ho príroda naučila.

Chov medveďa si nemôže dovoliť každý

Rešpekt vzbudzujúce medvede naozaj nepatria medzi zvieratá, ktorých chov si môže dovoliť každý. Ich nároky na enormné množstvá potravy a rozsiahle priestory vôbec nie sú ľahko splniteľné. Dúfajme, že o mackov je naozaj dobre postarané a nejde len o prvoplánovú snahu používať ich ako rekvizity pri budovaní svojej fanúšikovskej základne.

Zdroj: thesun.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť