Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Igor Matovič si verí v septembrových voľbách. Jeho strana mení názov, získa si ním opäť hlasy Slovákov?

Súčasťou oficiálneho názvu hnutia sa stanú platformy Obyčajní ľudia, Nezávislí kandidáti, NOVA, Slobodní a zodpovední, Pačivale Roma, Magyar Szívek.


Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti ide do parlamentných volieb s novou skratkou „OĽaNO a priatelia“. Súčasťou oficiálneho názvu hnutia sa stanú platformy Obyčajní ľudia, Nezávislí kandidáti, NOVA, Slobodní a zodpovední, Pačivale Roma, Magyar Szívek. Oznámil to dnes líder OĽaNO Igor Matovič na tlačovej konferencii.

Podľa svojich slov je rád, že sa opäť dohodli na spolupráci s predstaviteľmi hnutia NOVA, ku ktorým mal vždy absolútnu dôveru a pokladá ich za kompetentných odborníkov. Gábora Grendela, Annu Andrejuvovú a Marcela Klimeka berie podľa svojich slov ako rovnocenných partnerov. „Na papieri nemáme nič, lebo medzi nami už sedem rokov funguje čestné chlapské a ženské slovo,“ povedal Matovič.

TASR

Predseda hnutia NOVA Gábor Grendel uviedol, že k ďalšej spolupráci s hnutím OĽaNO ho motivuje to, že Slovensko má za sebou historicky najúspešnejšie obdobie v boji proti korupcii. „Nikdy v histórii nebolo vyšetrených toľko káuz vysokých štátnych funkcionárov ako po voľbách v roku 2020,“ poukázal.

Len vďaka posledným voľbám boli podľa neho do kľúčových pozícií v polícii, prokuratúre a súdoch zvolení čestní ľudia, ktorí majú rozviazané ruky a môžu konať.

Mohlo by ťa zaujímať:

Matovič sa Blahovi za výrok o mydlení barana ospravedlní, keď dostane papier zo súdu

Zároveň dodal, že reálne hrozí, že po septembrových predčasných voľbách sa do orgánov činných v trestnom konaní vrátia mafiánske praktiky. „Vrátia sa Jankovské, Kováčikovia, Gašparovia a ďalší ľudia,“ povedal.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje