Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda
Zdroj: ©Sony Pictures Releasing / MovieStillsDB

Ikonické postavy, ktoré hrali rôzni herci. Komu sa to podarilo najlepšie? (2. časť)

Ďalšia pätica známych postáv a ich hereckých predstaviteľov.

Známe postavy sa často vo filmoch či seriáloch objavujú v podaní viacerých hercov. O tom si sa, napokon, už mohol presvedčiť v našom predchádzajúcom článku. V tomto pokračovaní nájdeš ďalších 5 legendárnych postáv, ktoré v priebehu rokov stvárnili rôzni herci. Každé stvárnenie malo niečo do seba a v mnohých prípadoch teda nie je úplne jednoduché vybrať najlepšieho predstaviteľa.

1. Sarah Connor

S postavou Sarah Connor sme sa prvýkrát stretli v kultovom sci-fi Terminátor (1984) od Jamesa Camerona. Zahrala si ju Linda Hamilton, ktorá ju stvárnila aj v pokračovaní Terminátor 2: Deň zúčtovania (1991). Zatiaľ čo v jednotke išlo o obeť a vystrašenú mladú ženu, v dvojke sa z nej stala silná postava, ktorá sa nebála chytiť do rúk zbraň a aktívne vstúpiť do boja.

Následne sme postavu Sarah Connor vo filmovej terminátorskej sérii dlhšie nevideli. V piatom filme Terminátor: Genisys (2015) ju stvárnila Emilia Clarke. Genisys patrí k najhorším filmom celej série a ani Emilia Clarke to nedokázala príliš zmeniť. Nehrala síce zle, ale asi to nebude len náš názor, že do tejto roly sa príliš nehodila.

TriStar Pictures / MovieStillsDB

V roku 2019 sa režisér Tim Miller a James Cameron (ako producent) rozhodli dať Terminátorovi ešte jednu šancu. Terminátor: Temný osud nadväzoval priamo na druhý diel (ostatné ignoroval) a do úlohy Sarah Connor sa vrátila slávna Linda Hamilton. Snímka dopadla vcelku dobre a Hamilton si návrat do svojej ikonickej úlohy užívala. Napriek tomu ale išlo o finančný prepadák a celá séria si tak zrejme dá na niekoľko rokov pauzu.

Zabudnúť nesmieme ani na seriál Terminátor: Príbeh Sáry Connorovej, v ktorom si Sarah zahrala Lena Headey. Jej výkon nebol zlý, ale samotný seriál za veľa nestál.

Paramount Pictures / MovieStillsDB
Čo herci vo filmoch vlastne šňupú namiesto drog? Margot Robbie to divákom prezradila

Odporúčame prečítať:

Čo herci vo filmoch vlastne šnupú namiesto drog? Margot Robbie to prezradila divákom

2. Lisbeth Salander

Drsnú hackerku Lisbeth Salander zo série filmov Millennium podľa románov Stiega Larssona si najprv zahrala Noomi Rapace. V tejto úlohe sa objavila v úspešných švédskych kriminálnych filmoch: Muži, ktorí nenávidia ženy od Nielsa Ardena Opleva (2009), Dievča, ktoré sa hralo s ohňom (2009) a Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda (2009) od Daniela Alfredsona. Noomi Rapace si za svoj výkon odniesla chválu kritikov aj mnoho ocenení. Nehovoriac už o tom, že sa jej otvorili dvere do Hollywoodu.

Nordisk Film / MovieStillsDB

Úspech švédskych filmov neunikol ani americkým filmárom, takže v roku 2011 sme sa dočkali novej adaptácie prvého románu v réžii Davida Finchera. Lisbeth Salander si v nej zahrala skvelá Rooney Mara. Film pozbieral výborné recenzie a hlavne výkon Mara bol mimoriadne chválený. Herečka si zaň odniesla aj nomináciu na Oscara (nehovoriac už o ďalších cenách).

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť