Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Ikonický sveter princeznej Diany vydražili za neuveriteľnú sumu. Obliekla by si si takýto kúsok?

Čierna ovca rozpútala ošiaľ.


Červeno-biely vlnený sveter s potlačou oviec, ktorý nosila zosnulá princezná Diana, sa pôvodne odhadoval na sumu 50 000 až 70 000 amerických dolárov, píše magazín Town & Country.

Na svetri bolo zaujímavé, že medzi bielymi ovečkami sa našla jedna čierna. Je to trošku irónia, keďže Diana vždy vytŕčala z kráľovskej rodiny. Kúsok je pravdepodobne rovnako symbolický pre jej štýl ako takzvané „revenge dress“, ktoré si obliekla na akciu po tom, čo sa verejne prevalila milostná aféra vtedajšieho princa Charlesa s Camillou Parker Bowlesovou, terajšou anglickou kráľovnou.

Profimedia

Výrazný červený sveter sa tento týždeň predal v newyorskej aukčnej sieni Sotheby’s za 1,14 milióna amerických dolárov. Tento kúsok bol súčasťou úvodnej aukcie Fashion Icons a očakávalo sa, že sa vydraží za 50 000 až 80 000 amerických dolárov. Spolu so svetrom boli súčasťou balenia aj dva listy s podrobnými informáciami o citovej väzbe zosnulej princeznej ku kúsku oblečenia. V jednom z nich princezná Diana nazvala sveter „veľmi milovanou pleteninou“.

Mohlo by ťa zaujímať:

Auto princeznej Diany vydražili za 650-tisíc libier

Princeznú prvýkrát videli v červeno-bielom svetri, keď mala 19 rokov. Obliekla si ho na jeden z pólo zápasov terajšieho anglického kráľa Karola III., len mesiac pred ich svadbou.

Dizajnérkam svetra Sally Muirovej a Joanne Osborneovej zo spoločnosti Warm & Wonderful, sa podarilo odhaliť, že princezná Diana vlastní jeden z ich výrobkov, až po tom, ako sa rozšírili fotografie z týchto udalostí v novinách Sunday Times. Sila tlače nesmierne zviditeľnila vtedy malú firmu Warm & Wonderful a narástla na popularite.

TASR – Ivan Rychlo

Tagy:

Nicolette Ftáčková
Vyštudovala som žurnalistiku a moja láska k písaniu sa zrodila už v detstve, keď som sa zvykla zavrieť do izby a hodiny písať rôzne príbehy. Zaujíma ma aktuálne dianie doma i v zahraničí, no môj záber tém je veľmi široký. Rada píšem o zaujímavých ľuďoch a hľadám inšpiratívne príbehy. Spoločenské a LGBTI+ témy sú mi blízke.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.