Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Steffen Kraft je nemecký umelec a ilustrátor, ktorý na internete vystupuje pod pseudonymom Iconeo. Svojou tvorbou poukazuje na mnohé problémy, ktorým sa podľa neho nevenuje dostatočná pozornosť.

Apeluje najmä na ochranu životného prostredia a sám seba nazýva ARTivistom – aktivistom, ktorý šíri osvetu prostredníctvom umenia. A ako teda to jeho umenie vyzerá, si môžete pozrieť na vlastné oči.

1. Netflix neodíde za mladšou

2. Hudba je návyková

3. Plasty zabíjajú naše oceány

View this post on Instagram

80% of plastic in our oceans is from land sources. For example: ?Litter dropped on the street doesn‘t stay there. Rainwater and wind carries plastic waste into streams and rivers. ? Plastic you put in the bin ends up in landfill. When rubbish is being transported to landfill, plastic is often blown away because it‘s so lightweight. From there, it can eventually clutter around drains and enter rivers and the sea this way. ? Many of the products we use daily are flushed down toilets, including wet wipes, cotton buds and sanitary products. Microfibres are even released into waterways when we wash our clothes in the washing machine. They are too small to be filtered out by waste water plants. (source: www.wwf.org.uk) #iconeo #plasticpollution #endplasticpollution #plasticfree #plasticocean #noplastic #zerowaste #seabird #cleanoceans #oceancleanup #recycling #sustainable #sustainability #ecofriendly #ecodesign #ecofashion #singleuseplastic #stopsucking #illustrationart #oceanart #adobeillustrator #illustrationartist #illustration #contemporaryart #creativeart #wwf

A post shared by Steffen Kraft aka ICONEO (@iconeo) on

4. Zasaď strom, nie oheň

5. Veď ostatní pomôžu

6. Vytúžená dovolenka

7. Milujem zvieratá

8. Kiežby som mala viac lajkov

9. Aký stupídny účes

10. Ja sám svet aj tak nezmením

11. Kiežby som mal viac peňazí

12. Nech sa tu cítiš ako doma

13. V prípade kreativity rozbite sklo

14. Nechcem ho zabiť, no on chce zabiť mňa

15. Veď aj inde sa dá bývať…

16. Vojna plastových slamiek

17. Závislosť na konzume

Zdroj: iconeo / Instagram 


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.