Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Ind sa rozviedol so ženou, lebo nevarila nič iné, len vifonky

Môžeme sa mu čudovať?


Instantná rezancová polievka, podľa známeho výrobcu u nás nazývaná tiež vifonka, vie byť veľmi nápomocná. Klasika internátnej kuchyne zachránila nejedného hladného študenta a blahodarné účinky sú neoceniteľné po prepitej noci.

Napriek týmto pozitívam predsa ale nejde o potravinu, ktorá by bola zdravá a chutná pri dlhodobej konzumácii. Je dosť ťažké si predstaviť, že by si ktokoľvek vybudoval celý jedálniček postavený na tomto jednoduchom jedle. Niektorí to napriek tomu skúšajú, informuje Insider.

Do pozornosti médií z celého sveta sa dostal prípad indického páru, ktorý sa rozviedol z toho dôvodu, že žena nevedela pripraviť iné jedlo ako vifonku.

Zlá gazdiná

Medializovaný spor sa týkal páru z mesta Mysuru na juhozápade Indie. Verejnosť mu venovala patričnú pozornosť a dokonca mu dala aj prezývku – medzi miestnymi je známy ako „Maggi prípad“, čo je odkaz na potravinársku firmu, do ktorej portfólia patria aj instantné cestoviny.

Podľa dostupných informácií boli jablkom sváru kuchárske (ne)schopnosti manželky. Všetko stravovanie v domácnosti prebiehalo tak, že žena nakúpila Maggi instantné rezancové polievky, a tie sa jedli na raňajky, na obed aj na večeru. Každému normálnemu človeku sa to veľmi rýchlo omrzí.

Shutterstock

Keďže v Indii prevažuje tradičné rozdelenie rodových rol, to, že žena nevie variť, predstavuje hrozný problém a ide o legitímny dôvod na veľkú nespokojnosť manžela. Nuž, zároveň je to aj dostatočne silný argument na ukončenie zväzku dvoch osôb.

Ako povedal sudca na tlačovej konferencii, dvojica sa rozviedla na základe zákona z roku 1954. Ten umožňuje manželskému páru rozvod v prípade, že obe strany súhlasia a žijú aspoň jeden rok oddelene.

Rozvody sú vzácne

India patrí medzi krajiny s veľmi nízkym počtom rozvodov, čo robí tento prípad ešte zaujímavejším. Určite na tom má svoju zásluhu aj spomínaný zákon, podľa ktorého musí dvojica žiť oddelene aspoň rok. V posledných rokoch sa však rozvody stávajú bežnejším javom aj v Indii.

Samozrejme, aj v tejto oblasti sa dá vnímať rozdiel medzi liberálnejšími mestami a konzervatívnym vidiekom. Kým v mestách sú rozvody rozšírenejšie, v mnohých dedinách ide o niečo absolútne nemysliteľné – hoci zákony tam platia rovnaké, miestne „nepísané pravidlá“ a spoločenský tlak robia svoje.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť