Nedeľa 24.10.2021
sk
Kvetoslava
cz
Nina

Pravdepodobne väčšina slovenských škôl má steny pokryté zarámovanými fotografiami slávnych osobností. Na stenách tak visia portréty Ľudovíta Štúra, Pavla Országha Hviezdoslava, Jána Smreka, Laca Novomeského a iných slovenských autorov či osobností.

A inak to nie je ani v školách v iných kútoch planéty. Jedna indická škola chcela mať na stenách tváre významných predstaviteľov sveta fyziky a chémie, uvádza portál Indiatimes. Takto mal na stene visieť aj nemecký kvantový fyzik Werner Karl Heisenberg, držiteľ Nobelovej ceny za kvantovú mechaniku.

Profimedia

Chybička se vloudila…

Vyššie spomenutá škola v indickom štáte Ándhrapradéš na juhovýchode krajiny chcela teda ozdobiť svoje steny portrétmi významných osobností vedy. V jednoduchých čiernych rámoch na usilovných študentov z výšky dohliadajú oči talianskeho chemika Stanislaa Cannizzara, nemeckého fyzika Maxa Plancka, nemeckého chemika Friedricha Wöhlera a amerického herca Bryana Cranstona, známeho zo seriálu Perníkový tatko.

Ako je možné, že sa medzi významnými predstaviteľmi chémie a fyziky ocitol nejaký americký herec? Nuž, na vine je rovnaké meno, ktoré spája nemeckého fyzika a držiteľa Nobelovej ceny Wernera Heisenberga a seriálovú postavu Waltera Whitea, prezývaného Heisenberg.

Na vine sú Google obrázky

Osoba, ktorú poverili vytlačením a následným povesením obrazov na stenu, istotne nemá vyštudovanú fyziku. A pravdepodobne ani netrávi svoj voľný čas sledovaním televíznych seriálov.

Keď totiž do internetového vyhľadávača obrázkov zadáš meno Heisenberg, na veľkej väčšine z nich sa nachádza práve tvár Waltera Whitea alias Heisenberga zo spomínaného seriálu. Seriálový Heisenberg, ktorého tvár visí na stene, síce nie je vedcom, ale jeho zásluhy v chémii mu nemožno odoprieť.

https://www.google.com/search?q=heisenberg&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi4pPWvndXwAhXL3KQKHVnfDz4Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1366&bih=654

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Patty

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť