Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Indické úrady sa pred summitom G20 snažia z ulíc Dillí odstrániť túlavé psy

Úrady už v rámci príprav vyčistili mnohé dillíjske slumy a prijali aj opatrenia na odstrašenie opíc z verejných priestorov.


Indické úrady odchytávajú pred summitom G20 stovky túlavých psov v Dillí. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na aktivistov bojujúcich za práva zvierat a očitých svedkov.

Úrady už v rámci príprav na summit G20 vyčistili mnohé dillíjske slumy a prijali aj opatrenia na odstrašenie opíc z verejných priestorov.

Summit G20 sa uskutoční tento víkend, pričom pôjde o doteraz najväčšie stretnutie svetových lídrov v Indii. Okrem iných sa na ňom zúčastní americký prezident Joe Biden, britský premiér Rishi Sunak či japonský premiér Fumio Kišida.

Mestské zastupiteľstvo v Dillí nespojilo odchyt psov so summitom a uviedlo, že psy sú odchytávané len v prípade nutnosti. Autá určené na odchyt túlavých psov však mali nápis „V službe G-20“, všíma si Reuters.

Profimedia

Podľa údajov indickej vlády sa v uliciach mesta Dillí, ktorého súčasťou je i hlavné mesto Naí Dillí, potuluje vyše 60.000 psov. Často ich kŕmia obyvatelia mesta, pričom prípady napadnutia človeka psom sa nevyskytujú veľmi často. Mestské zastupiteľstvo v Dillí v auguste nariadilo odstrániť túlavých psov z „blízkosti významných miest vzhľadom na konanie summitu G20“. Po dvoch dňoch ho však pre kritiku stiahlo.

Podľa aktivistov mesto začalo minulý týždeň odchytávať psy „nehumánnym spôsobom“, pričom nepoužíva metódy, ktoré nariaďujú smernice. Z oblastí ako letisko alebo miesto konania summitu bolo doteraz odchytených podľa aktivistov takmer 1000 psov.

Mestské zastupiteľstvo vo vyhlásení uviedlo, že odchytené psy sú v bezpečí a je im poskytnutá nevyhnutná zdravotná starostlivosť, pričom budú vypustené na miesta, kde boli odchytené.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.