Pondelok 25.10.2021
sk
Aurel
cz
Beáta
, Beata

Podobné príbehy nám dávajú nádej, že s ľudstvom to ešte predsa len nie je také zlé. Tonee „Valentine“ Carter je pianista, ktorý už viac ako dekádu hráva na rôznych miestach, informuje portál Unilad. Spočiatku svojím talentom ohromoval návštevníkov výletných lodí, ale v posledných rokoch hráva na letisku Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport v americkom štáte Georgia.

Na klavír hrá od svojich piatich rokov a lásku k hudbe nestratil dodnes, hoci osud sa s ním rozhodne nemaznal. Trápia ho problémy s obličkami, kvôli ktorým je odkázaný na dialýzu. Nedávno sa ale Toneeho život radikálne zmenil. Ako mnohokrát predtým, aj v ten osudný deň hral na klavíri na letisku. Nikto si ho príliš nevšímal, ale jeho hudba napokon predsa len zaujala influencera, tvorcu podcastov a spisovateľa Carlosa Whittakera.

Ľudia sa mu vyzbierali na solídnu sumu

Ten sa zastavil, aby si Toneeho vypočul a jeho talentom bol uchvátený. „Uvidel som toho chlapíka, ako hrá na klavíri, a mal som z toho veľkú radosť. Nikto mu nevenoval pozornosť. Bolo 10 hodín doobeda, tak som si pomyslel, že sa na chvíľu zastavím a vypočujem si ho,“ povedal neskôr Carlos novinárom z televízie Fox 5 Atlanta. Zarmútilo ho však, keď si všimol, že Toneeho pohárik, do ktorého mu ľudia mohli hádzať mince, zíval prázdnotou.

Po krátkom rozhovore s pianistom sa rozhodol jeho príbeh zdieľať na Instagrame. Svojich followerov požiadal, aby (pokiaľ môžu) poslali Toneemu akúkoľvek drobnú čiastku prostredníctvom aplikácie Venmo. Za polhodinu sa podarilo vyzbierať 10-tisíc dolárov (8,6-tisíc eur). Tento výsledok veľmi prekvapil aj samotného Carlosa, a keď to oznámil Toneemu, ten sa od dojatia rozplakal.

„175 cudzincov si zamilovalo vašu hru na klavír,“ povedal mu Carlos. „Požiadal som ich teda, aby vám poslali peniaze. Teraz už musím ísť na svoj let, ale pamätajte si, že ste milovaný a obdivovaný. Neviem, či potrebujete 10-tisíc dolárov, ale sú vaše.“

60-tisíc dolárov!

Príbeh však ešte neskončil. Ľudia posielali peniaze aj v nasledujúcich dňoch a konečná čiastka sa napokon vyšplhala až na famóznych 60-tisíc dolárov (51-tisíc eur). Tonee povedal, že mu to vlialo do žíl novú nádej. „Keď úplne cudzí ľudia urobia podobné veci, vypočujú si môj príbeh a dajú mi darček, tak je každé poďakovanie nedostatočné,“ povedal.

„Chcem to ľuďom vrátiť a pomáhať ostatným.“ Prezradil tiež, že časť peňazí plánuje využiť na opravu svojho auta a zvyšok darovať nadácii American Kidney Foundation, ktorá sa zaoberá skúmaním a liečbou obličkových ochorení.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť