Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Šiesti instagramoví influenceri na čele s Juliou Rose, známou napríklad aj z reality-show Are You The One?, sa dostali do problémov. Ako píše aj portál Unilad, ich terčom sa stal nápis Hollywood na vrchu Mount Lee v Los Angeles. Rozhodli sa na ňom zameniť písmeno W za B.

27-ročná Rose tým vraj chcela protestovať proti politike sociálnych sietí, ktoré cenzurujú nahé fotografie. Jej účty na Facebooku a Instagrame boli zmazané, čo influencerka považuje za diskrimináciu.

„Týmto gestom som chcela ukázať, že ma nedokážu umlčať,“ vyjadrila sa instagramová hviezdička novinárom. „Môj účet s takmer miliónom sledujúcich bol zmazaný kvôli nahote, ale ja nerobím nič horšie ako napríklad taký Playboy. Takže si myslím, že moje účty sú terčom diskriminácie.“

Julii podal v tejto akcii pomocnú ruku YouTuber a vtipkár Jack Tenney a štyri ďalšie osoby. Tenney zároveň tvrdil, že Julia svojím dielom inšpiruje mnoho ľudí a to, ako sa k nej zachovali sociálne siete, podľa neho nie je fér. „Svojím obsahom inšpirovala ľudí a Facebook jej nedal ani varovania, proste jej vzal celé jej živobytie,“ povedal. Dodal tiež, že s výsledkom sú spokojní, keďže sa správa o ich proteste dostala na stránky všetkých hlavných novín.

Polícii sa však táto aktivita príliš nepáčila, takže všetkých účastníkov zatkla za vandalizmus. Neskôr ich však prepustili na slobodu a momentálne nie je jasné, či voči nim budú vznesené obvinenia. Julia Rose proti politike Instagramu a jeho prístupu k nahote vystupovala aj v minulosti.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.