Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Šiesti instagramoví influenceri na čele s Juliou Rose, známou napríklad aj z reality-show Are You The One?, sa dostali do problémov. Ako píše aj portál Unilad, ich terčom sa stal nápis Hollywood na vrchu Mount Lee v Los Angeles. Rozhodli sa na ňom zameniť písmeno W za B.

27-ročná Rose tým vraj chcela protestovať proti politike sociálnych sietí, ktoré cenzurujú nahé fotografie. Jej účty na Facebooku a Instagrame boli zmazané, čo influencerka považuje za diskrimináciu.

„Týmto gestom som chcela ukázať, že ma nedokážu umlčať,“ vyjadrila sa instagramová hviezdička novinárom. „Môj účet s takmer miliónom sledujúcich bol zmazaný kvôli nahote, ale ja nerobím nič horšie ako napríklad taký Playboy. Takže si myslím, že moje účty sú terčom diskriminácie.“

Julii podal v tejto akcii pomocnú ruku YouTuber a vtipkár Jack Tenney a štyri ďalšie osoby. Tenney zároveň tvrdil, že Julia svojím dielom inšpiruje mnoho ľudí a to, ako sa k nej zachovali sociálne siete, podľa neho nie je fér. „Svojím obsahom inšpirovala ľudí a Facebook jej nedal ani varovania, proste jej vzal celé jej živobytie,“ povedal. Dodal tiež, že s výsledkom sú spokojní, keďže sa správa o ich proteste dostala na stránky všetkých hlavných novín.

Polícii sa však táto aktivita príliš nepáčila, takže všetkých účastníkov zatkla za vandalizmus. Neskôr ich však prepustili na slobodu a momentálne nie je jasné, či voči nim budú vznesené obvinenia. Julia Rose proti politike Instagramu a jeho prístupu k nahote vystupovala aj v minulosti.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť