Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Instagramové spolupráce sú hádam najjednoduchšou formou zárobku na svete. Nikto tu nechce dehonestovať prácu influencerov, to určite nie, no nalejme si čistého vína. Jediné, čo treba, je odfotiť sa s inkriminovaným produktom, hodiť k nemu dva riadky textu, ktorý väčšinou pripraví spoločnosť sama a ťuknúť na tlačidlo uverejnenia.

To zvládne aj cvičená opica. Neexistuje snáď nič, čo by sa na tejto banálnej činnosti dalo pokašlať. Alebo… žeby predsa?! Skúste sa opýtať internetovej influencerky Emily Oberg, ktorá zdvihla latku neschopnosti na úroveň tatranských štítov a zlyhala v činnosti, v ktorej sa na prvý pohľad zlyhať ani nedá.

View this post on Instagram

All I need is the sea and sun ????

A post shared by Emily Oberg (@emilyoberg) on

Emily Oberg sa nezvládla správne odfotiť o zrkadlo. Apelujeme na slovíčko správne, lebo bez neho by táto veta bola ešte o čosi absurdnejšia a reálne by začal hroziť úbytok šedej mozgovej kôry aj vám, našim čitateľom. Influencerka dostala zaplatené za to, aby sa o zrkadlo odfotila s novým modelom mobilného telefónu od Samsungu a fotku následne zverejnila na svoje sociálne platformy.

Presne to Emily urobila. Cvak, bum… a fotka sa už vynímala na feede všetkých tristo tisícov sledovateľov, ktorí sa slečne rozhodli obetovať svoj drahocenný „follow“. Aj s nabíjajúcim sa iPhonom v pozadí. Na druhý telefón v zábere upozornil jeden z užívateľov a netrvalo dlho, kým sa komentárová sekcia pod príspevkom zmenila na hromadný výsmech.

Pozornému sledovateľovi sa podarilo zvečniť influencerkin omyl

Nechápte ma zle. Každý môže urobiť chybu a jedna nevydarená fotografia ešte nie je žiadna katastrofa globálnych rozmerov. Ale keď vezmeme do úvahy, že jedinou náplňou práce je v tomto prípade zhotoviť jeden kus použiteľnej fotografie, naozaj by bolo vhodné dať si pozor, aby sa v pozadí nenachádzal konkurenčný produkt. Ale to je len názor. Čisto subjektívny, samozrejme.

Pod náporom negatívnych komentárov si Emily svoje pochybenie uvedomila pomerne rýchlo. Ak čakáte, že svoj prešľap zobrala športovo a s humorom alebo že sa zaň nebodaj ospravedlnila, čakáte márne. To sa v tejto sfére absolútne nenosí. Namiesto toho fotku vymazala a o pár chvíľ neskôr tam vycapila ďalšiu. Tentoraz preventívne odfotenú v kúpeľni, kde sa žiadna dodatočná elektronika nenabíja.

Emily pridala krátko po zmazaní prvej reklamnej fotky opravnú

Zdroj: unilad.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť