Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Influencerka sa posťažovala, že jej práca je ťažšia než klasická osemhodinová šichta. Vyslúžila si za to kritiku

Okrem kritiky sa jej ušlo aj niekoľko ironických komentárov.


24-ročná influencerka Mikayla Nogueira vzbudila na TikToku pomerne veľký rozruch. Ako píše Indy100, posťažovala sa na to, že práca influencerky nie je vôbec jednoduchá. Dokonca vyhlásila, že je náročnejšia než klasický osemhodinový pracovný pomer.

Nogueira sa začala sociálnym sieťam venovať v roku 2020, keď kvôli pandémii prišla o prácu. Vo svojich videách sa zamerala na rady ohľadom kozmetiky, módy či líčení. Získala si pomerne širokú fanúšikovskú základňu, vrátane celebrít ako Lady Gaga, Addison Rae či Selena Gomez.

Posťažovala sa na náročnú prácu

Video, na ktorom sa sťažuje na svoju prácu, síce zmazala, ale neskôr ho používatelia na TikTok znovu nahrali. „Každý jeden deň vstávam o šiestej ráno. Strávim päť až šesť hodín točením video obsahu, ktorý predstavuje tri až štyri videá, a potom strávim niekoľko hodín strihom,“ povedala.

Odporúčame prečítať:

Ľudia si zaspomínali na trápne posteľné akcie, za ktoré sa dodnes hanbia

„Následne musím pracovať so svojimi rôznymi profilmi na sociálnych sieťach… Práve som skončila s prácou. Je 5:19. Skúste si prácu influencera na jeden deň. Skúste si to. Pretože ľudia, ktorí tvrdia, že je to ľahké, sú úplne mimo. Len si to na deň vyskúšajte!

Ľudia na jej slová reagovali kriticky aj ironicky. „Boh vyslal do tých najťažších bitiek tých najsilnejších vojakov,“ vyjadril sa sarkasticky jeden z nich. „Sakra, dnes som skončil o 5:05, môj život je o toľko lepší!“ dodal ďalší. K téme sa vyjadrili aj niektorí ďalší influenceri.

„Práca influencera nie je ťažká, ale je veľmi únavná,“ vyjadrila sa Anayka She. Dodala, že je absurdné sťažovať sa na to, že ide o ťažkú prácu, ale podľa nej má svoje úskalia. Môže byť veľmi stresujúca, obzvlášť pre niekoho s úzkostnou poruchou, keďže sociálne siete vytvárajú na influencerov tlak.

Taylor Limas zase uviedla, že porovnávať prácu influencera s osemhodinovou šichtou je absurdné. „Práca influencera od deviatej ráno do piatej popoludní sa nerovná rovnakej výške výplaty a vynaloženej energie ako u niekoho, kto pravidelne pracuje od rána do večera,“ upozornila. Dodala tiež, že Nogueira zarobí za jeden deň toľko peňazí, koľko bežný človek získa za niekoľko mesiacov. Jej sťažnosti tak pokladá za nezmyselné.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť